Legendární Samotáři: Co Jiří Macháček přiznal o drogách během natáčení

Nezapomenutelnou postavičkou filmu je také oddaný milovník marihuany Jakub. Žije si ve svém světě a neřeší.
Zdroj: Facebook
Samotáři jsou česká filmová komedie Davida Ondříčka podle scénáře Petra Zelenky z roku 2000.Samotáři jsou filmem o mladých lidech, kteří se snaží na konci 20. století uprostřed velkoměsta nalézt lásku.Film ukazuje příběhy samotářů uprostřed davu, kteří si připadají bezmocně vláčeni zlomyslným osudem uvnitř svých ekonomicky pohodlných životů.Sedm mladých lidí prožívá v průběhu několika dní události, které radikálně ovlivní jejich budoucí život. + 8 fotek+ 9 fotek

Když se v roce 2000 objevil snímek Samotáři na obrazovkách, byl to pro všechny stejný zlom jako přelom tisíciletí. Nikdo z nás předtím podobný český film neviděl. Věčně zhulený Jirka Macháček neznající státní hymnu, úchylný tatínek dvou dětí pronásledující dávnou lásku a série neskutečně vtipných hlášek a situací. Zasedněte k televizním obrazovkám a zavzpomínejte na film, který ovlivnil generaci dnešních pětatřicátníků.

Petra Járková
Petra Járková 2. července 2019

Pokud jste měli někdy milostné trable, problémy s matkou nebo toužili po kariéře, pak jsou Samotáři tím pravým filmem pro vás. Když film vidíte v patnácti nebo dvaceti poprvé, neskutečně se bavíte, všechno vám přijde vtipné a tak bezstarostné. Opak je ale pravdou, čím víckrát ho vidíte a u toho stárnete, nakonec si uvědomíte, o čem smutný příběh vlastně je.

Tajemná Vesna

Makedonskou sympatickou herečku Labinu Mitevskou potkal Petr Zelenka, jeden ze scenáristů, na filmovém festivalu v Chotěbuzi. Labina byla v porotě a velmi se jí líbili jeho Knoflíkáři. Znala jeho předchozí filmy a díky tomu přijala pozvání na natáčení do Prahy. V Samotářích si zahrála Vesnu, která do Prahy přijela hledat svého tatínka. Svého otce nakonec najde – a je to zároveň táta Hanky, kterou hraje Jitka Schneiderová.

Hello Lucky Boy

Když se řekne Samotáři, začnete si broukat tuhle píseň. Natočil ji Jan P. Muchow v paneláku na domácí nahrávací zařízení spolu s dalšími songy na soundtrack. Většina se přetočila, ale Lucky Boy zůstal tak, jak ho nahráli v bojových podmínkách. A je to dobře, song umocňuje atmosféru filmu.

Ribana a Vinnetou
Mohlo by Vás zajímat:

Krutý osud Ribany z Vinnetoua: Natáčela s rakovinou, zemřela ale kvůli srážce s kočárkem

Sedmatřicet jointů

Jiří Macháček si z „marihuanového jointa“ potáhne přesně 37×. Ve filmu prý není scéna, kdy by nebyl zhulený doopravdy, proto ta autenticita. Navíc přiznal, že musel kvůli téhle roli zhubnout, aby víc připomínal mladého milovníka marihuany.

Dlouhé vybírání herců

Ondříček měl v hlavě naprosto podrobně vymyšleno, jak by měly postavy ze Samotářů vypadat a ze svých požadavků nechtěl ustupovat. Herce hledal měsíce před natáčením po různých castinzích, divadlech a filmových festivalech. Nejdéle trvalo najít herečku pro postavu Hanku. Tu nakonec získala Jitka Schneiderová.

NA TY NEJZNÁMĚJŠÍ SCÉNY ZE SAMOTÁŘŮ SE MŮŽETE PODÍVAT V GALERII:

 

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Další články