Léto volá po odhalených nohách. Ustřihněte nohavice a pochlubte se stylovými kraťasy!

Kraťasy se skvěle hodí do parného počasí. A hlavně jsou in.
Zdroj: pixabay
Kraťasy se skvěle hodí do parného počasí. A hlavně jsou in.Libovolně ustřihněte nohavice kus pod linií, kde by měly končit kraťasy. To ještě nebude výsledná podoba spodku, jen si tím usnadníte další práci.Oblečte si kraťasy a podívejte se, zda jste s jejich tvarem spokojeni.V létě je každé osvěžení dobré.+ 1 fotka

Rtuť se vyšplhala nad třicítky, a tak je čas na reorganizaci šatníku. Ještě než kalhoty schováte za tílka a sukně, podívejte se, jestli v nich nenajdete ty, co dobře padnou, ale už vás omrzely nebo vyšly z módy. Můžete je ustřihnout! A získat stylové kraťasy za hubičku, které módní řetězce prodávají za stovky. Jak na to?

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák12. 06. 2018 12:40

1. Vyberte vyřazené džíny. Nebo se vydejte na průzkum second handu a pořiďte si kalhoty, které vám padnou bez ohledu na vzhled nohavic.

2. Libovolně ustřihněte nohavice kus pod linií, kde by měly končit kraťasy. To ještě nebude výsledná podoba spodku, jen si tím usnadníte další práci.

3. Kalhoty si oblečte. Křídou nebo tužkou nakreslete na přední části obou nohavic čáru v místě, kde chcete, aby kraťasy končily. Linii můžete vést lehce šikmo od vnitřní strany stehen mírně nahoru k vnější straně. Kraťasy se zešikmeným okrajem vypadají skvěle.

4. Přetáhněte čáru lehce na zadní stranu nohavic, abyste věděli, kde je ustřihnout vzadu. Na zadní straně veďte čáru mírně dolů.

5. Kalhoty svlečte a můžete se pustit do stříhání. Začněte přední částí jedné nohavice a postupujte směrem dozadu. Ušetřete si trochu délky na případné opravy. Džíny pak přeložte napůl knoflíkem ven a druhou nohavici ustřihněte podle první.

6. Oblečte si kraťasy a podívejte se, zda jste s jejich tvarem spokojeni. Křídou nebo tužkou případně nakreslete novou linii, kalhoty svlečte a nohavice zastřihněte.

7. Teď už jen stačí kraťasy vyprat, aby se roztřepily. Efekt bude stejný, jako kdybyste to udělali ručně, zato přirozený a účinný.

8. Voilá! Provětrejte své nohy v jako zbrusu nových DIY kraťasech!

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články