Malý velký herec Al Pacino slaví 79. narozeniny: V mládí se živil jako prostitut, po Kmotrovi se stal hvězdou první třídy

Al Pacino má velké charisma.
Zdroj: Archiv Extra
Psí odpoledne, Al Pacino zde hraje zoufalce, který chce vyloupit banku.Al Pacino se v mládí živil jako prostitut.Al Pacino ve filmu Ďáblův advokát.Al Pacino v roce 1971.+ 6 fotek+ 7 fotek

Vzrůstem malý, talentem obrovský - tak by se dal popsat jednou větou hollywoodský herec, jehož samotná postava zlověstného Michaela Corleoneho z mafiánské ságy Kmotr přivedla do síně slávy, a to šlo o jednu z jeho prvních rolí.

Petra Járková
Petra Járková 25. 04. 2019 08:00

Alfredo James Pacino se narodil 25. dubna 1940 v New Yorku. Po rozvodu rodičů žil se svou matkou v Bronxu, kde bydleli jeho prarodiče, kteří přišli do Států ze Sicílie.

Al Pacinovi učaroval svět filmu a divadla, a tak začal studovat herectví na herecké škole v New Yorku. Když odešel ze školy, nedařilo se mu najít zaměstnání v branži, a tak nějakou dobu pobýval na Sicílii. Tam se prý živil jako prostitut. „Jedna starší žena mi výměnou za sex dala střechu nad hlavou a něco k snědku. Ráno jsem se probudil s ní v posteli a opravdu jsem se neměl moc rád,“ uvedl herec o tom, jak si dříve přivydělával, v jednom z rozhovorů.

První zkušenost stát před kamerou přišla v roce 1969 v komedii Já, Natálie. Druhý film, Panika v Needle Parku, kde Al Pacino ztvárnil narkomana, jej už katapultoval mezi herecké špičky a přinesl mu i první nominaci na Oscara. Filmem na sebe tak upozornil, že si jej slavný režisér Francis Ford Coppola vybral do role Michaela Corleoneho v Kmotrovi. Studio i producenti byli proti Coppolovu výběru, ale režisér trval na svém. A jak se později ukázalo, správně udělal. Nevídaný úspěch Kmotra Al Pacinovi otevřel dveře k elitním režisérům a dostalo se mu možnosti natočit filmy, které dnes patří do zlatého fondu světové kinematografie.

V 70. letech si získal diváky jako nervově labilní tulák Lion ve filmu Strašák, jako policista bojující proti korupci ve snímku Serpico nebo jako zoufalec, který se rozhodne vykrást brooklynskou banku v dramatu Psí odpoledne.

Změna nastala v osmdesátých letech, kdy se po několika nepříliš úspěšných snímcích herec od filmu stáhl k divadlu, které je jeho velkou vášní. V 90. letech se k natáčení opět vrátil, a to ve filmech Dick Tracy, Konkurenti, Carlitova cesta nebo Ďáblův advokát.

V roce 1993 se dočkal velkého uznání – získal Oscara za roli zahořklého slepého plukovníka Franka Sladea ve snímku Vůně ženy. O dva roky později se potom sešel před kamerou s hereckou legendou Robertem De Nirem ve filmu Nelítostný souboj, kde oba excelovali.

Od té doby natočil řadu dalších výborných počinů, jako televizní minisérii Andělé v Americe, zahrál si v Dannyho parťácích nebo v komedii Druhá míza.

Ačkoliv má Al Pacino charismatu na rozdávání, je stále svobodným mládencem. Má tři děti – s herečkou Beverly D’Angelo dvojčata Antona Jamese a Olivii Rose a s Jan Tarrant dceru Julii Marii.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články