Fit a krásnátestovánísoutěže

Miss Hanoi: Ha Thanh Špetlíková je první vietnamskou herečkou, která si zahrála v českém filmu hlavní roli

Thumbnail # Miss Hanoi: Ha Thanh Špetlíková je první vietnamskou herečkou, která si zahrála v českém filmu hlavní roli

Zdroj:Falcon

Kriminální drama Miss Hanoi se odehrává v malém příhraničním městě, kde je silná vietnamská komunita. Zkušený vyšetřovatel se spojí s místní ambiciózní vietnamskou policistkou, aby vyšetřili smrt mladého vraha. Jedná se o první český film, který vykresluje vietnamskou komunitu žijící u nás.

Petra Járková 11. října 2019

Co se stalo

V malém příhraničním městě je silná vietnamská komunita. Ve městě byla před čtyřmi lety zavražděna vietnamská dívka Hien krátce poté, co vyhrála okresní soutěž krásy. Jejím vrahem byl nezletilý Jan Polanský. Jako nezletilý byl umístěn do výchovného ústavu, odkud ho po dovršení plnoletosti právě pustili. Krátce poté je nalezen mrtvý.

Vietnamská policistka

Na místo činu přijíždí z okresní kriminálky zkušený vyšetřovatel kapitán Kříž, který není vůbec nadšený, když dostane k ruce místní policistku vietnamského původu Anh. Ta musí překonávat nejen předsudky těch, kteří nepřijali fakt, že Vietnamka může dělat policistku, ale i tlak ze strany vlastní rodiny, která se také nesmířila s výběrem jejího povolání. Do toho Kříž navíc zjišťuje, že Anh má až podezřele blízko k rodině oběti.

Hlavní role

Herečka Ha Thanh Špetlíková je první vietnamskou herečkou, která si zahrála v českém filmu hlavní roli.

Thumbnail # Na střeše: Jirka Mádl v roli režiséra točil o soužití profesora a mladého Vietnamce
Mohlo by Vás zajímat:

Na střeše: Jirka Mádl v roli režiséra točil o soužití profesora a mladého Vietnamce

Velká neznámá

Postava hlavní hrdinky nemá reálný předobraz – v době přípravy filmu totiž žádná vietnamská policistka reálně u sboru nesloužila.

Natáčení v tržnici Sapa

Natáčení filmu trvalo s přestávkami skoro dva roky. Točilo se převážně ve Varnsdorfu, kde žije početná vietnamská komunita, a to i v reálných interiérech vietnamských domovů, kde jsou všichni představitelé Vietnamců výhradně z řad neherců. Podařilo se také natáčet na pražské tržnici Sapa.

NA SNÍMKY Z FILMU MISS HANOI SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

REDAKČNÍ TIP: MISS HANOI MŮŽETE VIDĚT DNES VEČER OD 20:20 NA TV NOVA

Podobné články

Zavří­t reklamu