Nový rok, nový začátek: Co skutečně dělat, abyste byla šťastná?

3. ledna 2019 Pavel Dvořák
unsplash.com
unsplash.com

Některá předsevzetí se u nás objevují pravidelně, některá jsou nová. Jak je proměnit ve skutečnost? A jak si je nastavit, aby skutečně byla splnitelná?

S novým rokem nás to láká žít jinak, něco ve svém dosavadním způsobu bytí změnit. Tyto změny by ale neměly být radikální, pokud si to situace doopravdy nežádá. Zde se můžete inspirovat, jak byste svůj život mohla vylepšit.

Sekněte s kouřením
Smrdí to, je to drahé a zežloutnou vám zuby. Vlastně nejen zuby, ale i nehty a bělmo. A zčernají plíce.

Oblečte menší velikost
Nečekejte, až se internet zaplaví články typu: „Zhubněte do plavek!“ V létě už bude na tvarování figury pozdě a drastické diety se minou efektem. Navíc k moři můžete jet i v lednu, že?

Jezte zdravě
S předchozím předsevzetím se úzce pojí i toto. Uvidíte, že s přechodem na zdravější stravu vám bude lépe, nebudete nafouknutá a unavená. Hlavně po kilech bramborového salátu si váš žaludek zaslouží trochu odpočinku, třeba v podobě ovoce.

Myslete střízlivě
Novoroční předsevzetí nemají dlouhého trvání z důvodu složitější realizace. Nepřeceňujte tedy svoje síly a dejte si taková, abyste byla schopná je splnit. Pak teprve nastane pocit zadostiučinění, když se vám je podaří naplnit.

Buďte na sebe hodná
To souvisí i s tím, že byste se měla umět odměňovat. Zdá se to jako obyčejná věc, ale tím, že si uděláte radost, budete mít i lepší náladu. Nemáme tím na mysli každý týden koupi nových bot, ale i to, že si po vyčerpávajícím dni v práci dopřejete hodinku u seriálu, se jako odměna počítá.