Obočí: Co vše o vás prozradí a jak ho správně upravit?

12. listopadu 2018 Lucie Trávníčková
Pixabay
Pixabay

Vaše obočí je odrazem vaší osobnosti. Zde je velký přehled, co o vás prozradí i návod, jak ho upravit, abyste působili co nejlépe.

Obočí je jedním ze základních nástrojů fyziognomie – nauky o informacích ukrytých v naší tváři. O tom, jací jsme, vypovídá jeho posazení, tvar, výška, hustota, ale často i barva.

První dojem

Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale vzhled obočí velmi výrazně ovlivňuje první dojem. Péči a úpravě obočí bychom proto měli věnovat podobnou pozornost, jako třeba výběru vhodných šatů nebo make-upu. I drobnou a finančně nenáročnou úpravou obočí jsme často schopni dosáhnout obdobně výrazné změny svého vzhledu jako třeba v případě změny účesu.

Citlivá změna

Změna by však měla být vždy provedena citlivě a s ohledem na náš celkový vzhled. Drastické ztenčování, nebo naopak divoké domalovávání nepatřičnými barvami většinou nadělá víc škody než užitku. Nejvíce „in“ je dnes rozhodně přirozenost.

Jak se vyznat v obočí podle fyziognomie?

Vzdálenost obočí od sebe

Pokud je skutečně velká, je daná osoba velmi precizní a může mít až sklon k workoholismu. Obočí blízko u sebe, i dokonce srostlé, vypovídá o tom, že hledáte životní hodnoty jinde než v práci. Pokud je rozestup mezi očima a obočím naopak malý a oblouk obočí blízko očí, svědčí to o impulzivnosti, netrpělivosti a sklonu k náladovosti. U takového člověka nikdy nevíte, kdy změní názor, na druhou stranu má rád změnu, a tak se s ním nikdy nebudete nudit.

Poměrně blízko posazené, výrazné a přirozeně husté obočí má modelka Cara Delevingne. Obočí daleko od sebe má naopak herečka Angelina Jolie.

Vysoko posazené obočí

Obočí se klene vysoko nad očima a naznačuje nerozhodnost, ale také nárazově velké nasazení a nadšení pro věc, kterou ale dotyčný bohužel neumí vždy dotahovat do konce.

Vysoko posazené, byť uzoučké obočí, měla slavná herečka Lucille Ball.

Výrazné obočí

Husté, často široké obočí mívají lidé, kteří si jdou za svým, jsou ambiciózní, sebevědomí, pečliví, důslední a dokážou nadchnout pro danou věc i své okolí.

Divoké husté obočí má herečka Brooke Shieldsová, které se perfektně hodí k bujné záplavě vlasů.

Nenápadné obočí

Spíše úzké obočí světlejší barvy mívají přizpůsobiví lidé, kteří nemají rádi střety s druhými. Jsou to skromní taktici, s nimiž je druhým dobře. Mají rádi jistoty v životě, nevyhledávají změny. Ale pozor: Pokud si jinak husté obočí vytrháváte do tenké linie, nejenže to není „in“, ale také to v očích druhých může měnit váš charakter, a to poměrně hodně. Pokud to s trháním obočí přeženete, může to vytvářet dojem narcismu. Platí zde tedy obecné pravidlo: mějte upravené a tak plné obočí, jak jen to jde v jeho přirozeném tvaru.

Nenápadné, tenoučké obočí dlouho nosila herečka Drew Barrymore.

Rovné obočí

Mívají jej více muži – sebevědomí, vyrovnaní jedinci, kteří na sebe dokážou strhnout pozornost okolí. Značí to, že se na danou osobu můžete spolehnout. Je znakem vysokého intelektu, více se smyslem pro logiku než pro emoce. Tito lidé se nenechají jen tak strhnout situací, mají rádi stabilitu a klid.

Rovné obočí má například herečka Salma Hayek.

Opačně otočené obočí

Zpočátku opačně otočený oblouček obočí mívají emotivní, spontánní lidé, vždy připraveni k akci, zábavě, ale také pomoci.

Takové obočí měla herečka Audrey Hepburnová – rovné, mírně opačně klenuté, černě vybarvené a pečlivě upravené.

Obočí do obloučku

Zkrátka obočí tak akorát husté a vysoké. Mívají ho lidé přátelští, důvěryhodní, kteří rádi pomohou druhým a působí přirozeně (snad právě proto si tolik žen podvědomě upravuje obočí právě do tohoto tvaru).

Obočí do obloučku má zpěvačka Beyoncé.

Klenuté obočí

Mívají je přemýšliví, upovídaní extroverti, kteří jsou rádi středem pozornosti. Může také signalizovat smysl pro perfekcionismus, vysoké očekávání a nároky na sebe i druhé. Tito lidé rádi pracují sami na sebe, týmové práci se vyhýbají, ale umí řídit druhé.

Takové obočí mají například zpěvačka Cher nebo herečka Sophia Lorenová.