Fit a krásnátestovánísoutěže

Poldové a nemluvně: Všechno o nové české komediální detektivce!

Zdroj:archiv ČT

+ 16 fotek+ 17 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Namísto zbraně dudlík a plenky, namísto drsné policejní stanice rodinný domek v menším středočeském městě. Česká televize natáčí originální komediálně-detektivní seriál Poldové a nemluvně podle scénáře Tomáše Baldýnského. Těšit se můžete na Svatopluka Skopala, Marka Němce, Marka Adamczyka, Taťjanu Medveckou, Janu Pidrmanovou a další skvělé české herce.

Lenka Chvostová 1. června 2019

„Poldové a nemluvně je rodinná komediální detektivka, která se od ostatních liší téměř vším. Vraždu abyste v ní pohledali, naši detektivové většinou nevyjíždí na místo činu s houkačkou, ale s kočárkem a místo služební zbraně si nesmějí zapomenout dudlík a flašku se sunarem. Přesto i oni zažívají dramatické příběhy a přesto, nebo právě proto, zde spravedlnost a láska vždycky vítězí,“ popisuje kreativní producent a autor scénáře Tomáš Baldýnský, jež stojí i za úspěšným komediálním seriálem Kosmo. Podle něj v seriálu, jako v každé správné detektivce, nebudou chybět dealeři drog, maskovaní lupiči a zločinci všeho druhu, nepůjde ale o nervy drásající krimi jako spíše o „domácí české příběhy“.

 „Příběh začíná tím, že se moje postava Karel Mlejnek – šéf oblastní kriminálky – dostává do zlomové životní situace a odchází do penze. Rodina by ho ráda viděla jako odpočívajícího dědu, který se stará o své vnouče a jezdí s kočárkem na poklidné procházky. To mu ale příliš nejde a neustále se montuje svým bývalým kolegům do vyšetřování,“ říká představitel jedné z hlavních rolí Svatopluk Skopal.

Thumbnail # Nový seriál Pouť: Rozjetý devadesátky od scenáristy MOSTU! Petra Kolečka: V hlavních rolích Prachař a Holubová
Mohlo by Vás zajímat:

Nový seriál Pouť: Rozjetý devadesátky od scenáristy MOSTU! Petra Kolečka: V hlavních rolích Prachař a Holubová

Oddělení po svém otci přebírá jeho starší syn Kamil (Marek Němec), jehož čerstvě narozené dceři Elišce se Karel hodlá naplno věnovat, protože dětství svých synů pro samou práci propásl. Osud mu ale do cesty neustále staví nové a nové případy a jeho policajtské instinkty mu nedovolí je nechat na pokoji. Karel je policejní legenda, a tak často dosahuje svými metodami takových výsledků, o jakých se jeho synovi může jen zdát, a to i s celým policejním sborem v zádech. Karel si ovšem čas se svou vnučkou vzít nenechá, a tak ji často bere na vyšetřování s sebou. Ukáže se, že nemluvně není vždy takovou přítěží, jak by se mohlo na první pohled zdát, naopak se stává Karlovou kamufláží, spiklencem a parťákem.

Za režií stojí dvojice Jan Bártek a Radek Bajgar a v rolích „tří poldů“ se objeví Svatopluk Skopal jako hlava rodiny a policejní legenda, Marek Němec a Marek Adamczyk jako jeho synové, pokračovatelé rodinné policejní tradice. Novinku Česká televize plánuje nasadit do pátečního večerního vysílání. Kdy to bude, ale zatím není známo.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu