Fit a krásnátestovánísoutěže

Před 114 lety se narodil Jan Werich: Co jste nevěděli o slavné pohádce Byl jednou jeden král, kde exceloval?

Zdroj:Youtube

+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Pohádka Byl jednou jeden král má nesčetně příznivců a nejednoho diváka chytla za srdce. Všichni milují Marušku, která chytrým způsobem přivedla k rozumu svého pošetilého otce. Pana krále si zahrál právě legendární umělec Jan Werich, který by dnes býval oslavil 114. narozeniny. Co se ale v tomhle oblíbeném filmu nepovedlo a jaké v něm mohou diváci najít chyby?

Lucie Trávníčková 5. února 2019

Nejprve se pojďme podívat na ty největší chyby, které pozorné oko diváka jistě za těch několik desítek let, co je pohádka vysílána, nepřehlédlo.

Scéna v bažině

V nepříjemné situaci, a to při tom, kdy se král topí v bažině, diváci vidí, že je uvězněn pouze po pás, když ovšem z prokleté bažiny vyleze, je od bahna špinavý celý, jako by se potápěl.

Scéna s odhozeným slanečkem

V této scéně se král naštve a odhodí slanečka na zem. Ten dopadne nalevo od psa, v dalším záběru ovšem leží slaneček vedle pejska z druhé, tedy pravé strany.

Scéna nakládání zlata

Ani tento záběr se nevyhnul chybě. Když král s komořím nakládají zlato v královské pokladnici, najednou ze záběru zmizí závěs, který měli nad hlavami.

I když se ani pohádky nevyhnou pár chybičkám, nenechejte si zkazit jejich jedinečnou atmosféru a dívejte se na ně dál, chyby nechyby! Vždyť excelentní výkon Jana Wericha a Mileny Dvorské za vaši pozornost bezpochyby stojí.

No a teď se podívejme na zajímavosti, které jste možná o oblíbené pohádce také nevěděli.

Thumbnail # Tři oříšky pro Popelku. Brilantní pohádka, která se rok co rok vysílá nejenom na našich obrazovkách
Mohlo by Vás zajímat:

Tři oříšky pro Popelku. Brilantní pohádka, která se rok co rok vysílá nejenom na našich obrazovkách

Milena Dvorská se do pohádky dostala náhodou

Herečka Milena Dvorská si šla po představení pro podpis k Janu Werichovi, který se chystal natáčet pohádku Byl jednou jeden král. S Dvorskou si hned vyměnili adresy, jelikož se na roli Marušky hodila. Adresu oba ztratili, a tak dostal Werichův dobrý přítel instrukce, jak filmovou Marušku najít a našel.

Legrace musí být

Pohádka původně nebyla vůbec veselá, ale Jan Werich v ní prosadil více humoru, a to i toho skrytého, takže když šli rodiče s dětmi do kina, uchechtávali se hlavně rodiče.

Inspirace k tvorbě

Autorem scénáře je Jiří Brdečka. Ten si sehnal veškeré dostupné materiály týkající se motivu pohádky z různých koutů světa a na základě toho vytvořil tu naši – Byl jednou jeden král.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu