Fit a krásnátestovánísoutěže

Proč suchý šampon může zdevastovat vlasy

Proč suchý šampon může zdevastovat vlasy

Zdroj:Popsugar.com

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Stříknout, promnout, rozčesat a je to. Pro rychlou aplikaci a okamžitý efekt si suchý šampon oblíbila nejedna žena. A ty, co si nemohou dovolit ani minutu promarnit, ho dokonce vyměnily za běžný šampon úplně. Jenže…

Barbara Lorenzová 12. února 2018

Přestože dostanou kadeře po aplikaci suchého šamponu okamžitou vzpruhu, z dlouhodobého hlediska chátrají. A mizí…

Třikrát a dost

Ano, i něčím takovým, jako je suchý šampon, se můžete předávkovat. „Nahromadění suchého šamponu zůstává na vaší vlasové pokožce, ucpává vlasový folikul, což může narušit normální růst vlasů,“ řekla firmě Brit + Co Lucinda Ellery, expertka na oblast vypadávání vlasů a zakladatelka centra Lucinda Ellery Consultancy v New Yorku.

Jinými slovy příliš mnoho suchého šamponu na pokožce může časem odstartovat řídnutí vlasů. A tak i když to s vašimi vlasy myslíte dobře, ty se v tichosti zatím připravují na odchod…

cedfa24c352300ff0b552674e33194e3

f17680dbd1e02a3bc8e279df0af6a24

Vypadávání pramenů se vám nelíbí, stejně jako vlasy mastné kvůli nedostatku času na řádné umytí. Co teď? Odbornice radí – nevzdávejte se suchého šamponu, jen se jej naučte používat šetrně. Aplikujte ho pouze lokálně na mastná místa, nikoliv na celé vlasy.

A pamatujte: třikrát a dost. Poté vlasy umyjte vodou a běžným šamponem, aby ustály další nánosy suchého šamponu.

Oleje to nezachrání. Ba naopak!

Máte-li pocit, že jste to se suchým šamponem přehnaly, co nejdříve jej vymyjte. Běžný šampon vám ale na dostatečnou revitalizaci nepomůže. „Nejlepším způsobem, jak odstranit nánosy, je použít čistící šampon a také stimulovat vlasovou pokožku masáží,“ říká doktorka Dendy Engelman, dermatologický chirurg na Manhattan Dermatology and Cosmetic Surgery v New Yorku.

Kvalitu vlasů můžete ještě lépe uchránit, pokud klasické suché šampony vyměníte za ty s přírodním složením. Jsou vyrobeny bez použití prášků s obsahem alkoholu nebo chemie, které vysušují vlasy a pokožku, doplnila Ellery.

A pozor – dodáním olejových přípravků suchou pokožku a vlasy „nenapravíte“. Způsobují větší neplechu, než by se mohlo zdát. Zbavují totiž kadeře přirozené vlhkosti, což se ve výsledku projeví zesláblými prameny. A slámu na hlavě nechce nikdo.

Nejsou vám lhostejné vaše vlasy? Možná by vás mohlo zajímat toto:

Thumbnail # 8 nejhorších chyb při žehlení vlasů
Mohlo by Vás zajímat:

8 nejhorších chyb při žehlení vlasů

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu