Prostituce jako nejstarší řemeslo: Kam až sahá tradice kněžek lásky?

Záznamů z policejních stanic je požehnaně.
Zdroj: Profimedia.cz
Prostituce je nejstarší řemeslo.V policejních archivech se najde věcí.Prostitutka na policii.Bordelmamá?+ 6 fotek+ 7 fotek

Nejstarším řemeslem je bezpochyby prostituce. Zadatovat se dá jen těžko. Jediné, co víme, že takzvané kněžky lásky se vyskytovaly už v Babylonu, kde mužům poskytovaly sexuální služby. Jak byl tento druh nákladné zábavy tolerován veřejností?

Veronika Hándlová
Veronika Hándlová 16. července 2018

Už od pradávna nejen mocní muži toužili po sexu, takže prostitutky neměly o zakázky nouzi. Už ve starověkém Římě pokud žena neuměla muže uspokojit, měl právo si ženu hledat jinde, což také s radostí dělal. Nevěstince byly běžnou součástí města v Evropě 15. a 16. století. Byla to místa pravidelně kontrolovaná, ale povolená. Navštěvovali je muži ze všech sociálních vrstev.

Pochybné podniky začaly být zakazovány kolem 17. století z důvodu šíření pohlavních chorob. Výzkum amerického historika Thaddesea Russela říká, že na přelomu 19. a 20. století prostituce prolomila mnohá tabu. Například byla veřejnost nucena přijmout, že ženy nežijí jen v domácnostech s manželem, ale vydělávají si samy a mnohdy více než muži, nemusí nosit jen černou a mohou se malovat.

Čtyřikrát týdně se miluje jen 6,5 % lidí.
Mohlo by Vás zajímat:

Pravdy o našich sexuálních životech v číslech: Jak často a dlouho si dopřáváme sex?

V České republice je prostituce ilegální a nejvíce na ni můžete narazit na hranicích s Německem. Prostituce je pochopitelně potírána ustanovením o trestnosti kuplířství (§ 189) a obchodování s lidmi (§ 168), jelikož současné pracovnice jsou obvykle prodávány a řízeny svým pasákem.

 

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Další články