Šokující zjištění o úmrtnosti psů: V polovině případů může za jejich skon rakovina

Tenhle pejsek už má nové páníčky. Řada jiných ale zatím ne.
Zdroj: Richard Phibs/Huffingtonpost.com
Pes je skvělým společníkem.Některá psí plemena hory přímo milují.S takovouhle smečkou si ale raději dovolenou rozmyslete.Malá plemena by rozhodně měla mít oblečení.+ 7 fotek+ 8 fotek

Pouto mezi námi a našimi domácími mazlíčky nemá pouze fyzickou podobu. Dle nejnovějších zjištění je ještě silnější, neboť ve stále větší míře začínáme trpět i podobnými zdravotními problémy.

Petra Járková
Petra Járková 13. května 2019

Rakovina není jen jednou z hlavních příčin úmrtí u lidí, ale také u zvířat. Ze 47 % se jedná o hlavní příčinu úmrtí u psů, zejména pak po desátém roce věku, a z 32 % u koček. Stále větší obavy vzbuzuje i obezita u psů, která stejně jako u lidské populace souvisí s nesprávným stravováním a nedostatkem pohybu. Odhaduje se, že více než polovina psů a koček po celém světě trpí nadváhou nebo obezitou. Zvířata se v důsledku toho potýkají s podobnými zdravotními komplikacemi jako lidé, kteří trpí nadváhou, což zahrnuje i cukrovku, srdeční onemocnění a celkově sníženou kvalitu života.

Podobnosti pozorujeme i v oblasti léčby. Pokud např. majitel trpí bolestí nebo záněty souvisejícími s revmatickým onemocněním a jeho kočka, pes nebo kůň mají stejnou diagnózu, mohou užívat přípravek obsahující totožnou účinnou látku. Pacienti a kočky s hypertenzí můžou též shodně užívat přípravek obsahující stejnou účinnou látku. Společnost Boehringer Ingelheim, farmaceutická firma s jedinečným zaměřením na synergie v oblasti zdraví lidí a zvířat, vyvíjí léčivé přípravky pro obě tyto skupiny pacientů, které často obsahují stejné účinné látky.

Výjimečný film z africké přírody vznikal plné tři roky a během nich se z filmového příběhu stal skutečný.
Mohlo by Vás zajímat:

Mia a bílý lev: Jedinečný film pro celou rodinu o nerozlučném kamarádství malé dívky a divoké šelmy

Vzhledem k tomu, že zdraví a životní styl lidí a zvířat začínají být čím dál propojenější, provedla společnost Boehringer Ingelheim průzkum, který zkoumal, jaký dopad má pouto mezi člověkem a zvířetem na zdravotní stav.

Výzkum ukázal, že:

  • Přítomnost zvířete může u pacienta pomoci snížit dávky přijímaných antidepresiv či sedativ.
  • Vzájemnou prospěšnost pouta mezi člověkem a zvířetem potvrzují zejména lidé, kteří se starají o nemocné děti.
  • Takové rodiny si v mnohem vyšší míře aktivně zjišťují informace o tom, jak se správně starat o své domácí mazlíčky, kupují hygienické potřeby pro zvířata a navštěvují veterináře, než je tomu u rodin, kde se zdravotní problémy nevyskytují.

Pouto mezi člověkem a zvířetem je prospěšné jak pro majitele, tak pro domácí mazlíčky. Toto pouto poskytuje psychickou a emocionální podporu, která dle nejnovějších zjištění zlepšuje výsledky léčby pacientů,“ říká Jean-Luc Michel, globální ředitel veterinární divize ve společnosti Boehringer Ingelheim, a dodává: „V naší společnosti chápeme, jak klíčový vliv mají zvířata na naši pohodu a zdraví včetně lidí s dlouhodobým onemocněním. Proto toto jedinečné pouto podporujeme i skrze naši práci, ve které se zaměřujeme na péči o zdraví lidí i zvířat.“

Kampaň „A Unique Bond“ (Jedinečné pouto) se zaměřuje na spojení mezi zvířaty a lidmi trpícími onemocněním. Ukazuje veřejnosti, jakou oporou jsou zvířata pro pacienty, kteří se nacházejí v těžké životní situaci a učí se žít s takovými zdravotními problémy, jakými jsou cukrovka nebo prodělaná cévní mozková příhoda.

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články