Toužila stát se slavnou modelkou. Stala se slavnou herečkou: Aňa Geislerová dnes slaví 43. narozeniny

Aňa Geislerová slaví narozeniny
Zdroj: Profimedia
V legendárním filmu ŽelaryAňa Geislerová slaví narozeninyPějme píseň do kolaGeislerová se objevila i po boku hollywoodských hvězd+ 6 fotek+ 7 fotek

Anna alias Aňa Geislerová se narodila 17. dubna 1976 v Praze do rodiny akademické malířky Věry Geislerové a japanologa Petra Geislera. Pojďme se podívat na životní příběh půvabné rusovlásky, která toužila uspět i v modelingu.

Petra Járková
Petra Járková 17. dubna 2019

43. narozeniny dnes slaví jedna z našich nejúspěšnějších hereček, krásná Aňa Geislerová. Ta se v pouhých patnácti letech rozhodla odjet do Milána a věnovat se modelingu. Po několika měsících se ale z Itálie vrátila zpátky do Čech a nastoupila na konzervatoř, z níž po dvou letech odešla.

Svou kariéru odstartovala v komedii Pějme píseň dohola. Hned poté ji obsadil režisér Filip Renč do hlavní role v dramatu Requiem pro panenku. Ztvárnila tam tehdy čtrnáctiletou Mariku, která se omylem dostane do ústavu pro mentálně choré, kde panují nelidské podmínky. Díky jímavému filmu a nespornému talentu se herečka dostala do širšího povědomí diváků.

Dalším skvělým výkonem byla role v komediálním dramatu Návrat idiota, za kterou Aňa získala Českého lva. Toho obdržela i za filmy Želary, Štěstí, Kráska v nesnázích a Nevinnost. Za poslední ze zmiňovaných byla oceněna i Cenou české filmové kritiky.

Sexy zrzku jste mohli vidět i v romantické komedii Výchova dívek v Čechách, v dramatu Kytice, po boku své kamarádky Tatiany Vilhelmové (39) se objevila i ve snímku Divoké včely či ve zmíněném Štěstí.

Majitele cyklo-servisu a neúnavného lovce žen Edu hraje Milan Šteindler, pro kterého je Pánský klub první zkušeností na jevišti Divadla Na Jezerce
Mohlo by Vás zajímat:

Milan Šteindler jako neúnavný lovec žen: Komedie Pánský klub vás nechá nahlédnout do vnitřního světa pěti mužů a jediné ženy

Kromě toho si zahrála i ve videoklipu Boba Sinclara I Feel For You. Objevila se také v několika seriálech – v německém Lovci duchů a v nizozemském Hnědém zlatu, a dokonce byla partnerkou tehdy ještě nepříliš známého Antonia Banderase ve filmu Mladý Mussolini. V roce 2016 dostala svou dosud největší zahraniční roli v koprodukčním filmu Anthropoid, kde hrála vedle Jamieho Dornana či Cilliana Murphyho.

Před třemi lety vydala soubor fejetonů P.S., který ilustrovala její sestra Lenka. Další z jejích sester, Ester, taktéž pronikla do hereckého světa.

A protože Aně není cizí svět módy, před několika lety se pustila do navrhnutí vlastní módní kolekce pro českou značku Pietro Filipi. Se svým manželem, režisérem Zdeňkem Janáčkem, se kterým má dvě děti, jeden čas dokonce vedla cukrárnu.

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Další články