TestováníSoutěže

Tragédie klanu Kennedyů: Málo známá teorie milovníků záhad

Tragédie klanu Kennedyů: Málo známá teorie milovníků záhad
Zdroj: Wikimedia Commons, Walt Cisco, Dallas Morning News - Public Domain
+ 9 fotek+ 10 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Rodina Kennedyů patřila ve Spojených státech k těm nejvýše postaveným. Z jejích řad vzešla spousta úspěšných politiků, přesto členové klanu umírali za podezřelých okolností. Příslušnost k tomuto rodu proto neznamená jen prestiž a moc, ale i nutnost čelit náhlým tragédiím. Toto je málo známá teorie, kterou uctívají především milovníci tajemna.

Kateřina Niekurzáková 8. října 2019

John Fitzgerald Kennedy

John Fitzgerald Kennedy byl jedním z nejoblíbenějších amerických prezidentů. Měl zvláštní charisma, díky kterému ho Američané milovali. V texaském Dallasu byl ale za dodnes ne zcela objasněných okolností smrtelně postřelen atentátníkem Lee Harvey Oswaldem. Krátce nato nejmladší prezident v historii USA zemřel.

Stejný osud potkal i bratra

Robert Francis Kennedy bojoval za stejné cíle jako jeho starší bratr. Nebál se vystupovat proti rasové diskriminaci, prosazoval smlouvu o nešíření jaderných zbraní a poukazoval na nesmyslnost války ve Vietnamu. V roce 1968 rovněž kandidoval na post prezidenta USA. Projev z 5. června se mu ale stal osudným, protože ho na chodbě vedoucí k hotelové spižírně postřelil Palestinec Sirhan Bishara Sirhan. Do 24 hodin na následky svých zranění Robert Francis Kennedy umírá.

První, kdo mluvil o kletbě

I další člen slavné dynastie, Edward Ted Kennedy, se chtěl dostat do Bílého domu. Zabránil mu v tom incident z roku 1969, kdy jel autem z prezidentského štábu svého bratra Roberta a vezl s sebou asistentku Mary Jo Kopechne. Vůz ale dostal na mostě smyk a auto skončilo převrácené v moři. Tedovi se nepodařilo Mary vytáhnout a ta utonula.

Ted nicméně nehodu neohlásil. Celá záležitost vyplula na světlo, až když auto s mrtvou ženou objevili rybáři. V této souvislosti začal Ted jako první mluvit o prokletí klanu Kennedyů.

S přezdívkou John John byl označen za nejkrásnějšího muže planety. Syn prezidenta Kennedyho zemřel tragickou smrtí ve vlastním letadle
Mohlo by Vás zajímat:

S přezdívkou John John byl označen za nejkrásnějšího muže planety. Syn prezidenta Kennedyho zemřel tragickou smrtí ve vlastním letadle

Závislost na heroinu

Syn Roberta David A. Kennedy těžce nesl smrt svého otce. Po automobilové nehodě, kdy jeho přítelkyně skončila ochrnutá na invalidním vozíku, propadl závislosti na heroinu. V roce 1984 ho našli předávkovaného v hotelovém pokoji na Floridě. Na předávkování drogami zemřela i Robertova křehká vnučka Saoirse.

Indiánská kletba

V souvislosti s úmrtími amerických prezidentů se často mluví o „indiánské kletbě“. Původní američtí obyvatelé se snažili bělochům vzdorovat, jejich snahy byly ale marné. Guvernér a pozdější prezident Harrison v roce 1811 srovnal se zemí celé indiánské město. Náčelník a šaman Tenswatawa prý stačil Harrisona a další prezidenty proklít. Tato kletba se má vztahovat i na klany, které po prezidentském křesle byť jen zatouží…

NA ÚDAJNĚ PROKLETÉ ČLENY KLANU KENNEDYŮ SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články