TestováníSoutěže

Trápí vás mastné vlasy? Víme, jak s nimi zatočit snadno a rychle

Trápí vás mastné vlasy? Víme, jak s nimi zatočit snadno a rychle
Zdroj: zdroj: pixabay
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Maštění vlasů trápí skoro každého. Když se nám umastí vlasy, je to neestetické a nepříjemné. Vlasy se odporně slepí dohromady a člověk vypadá jednoduše hrozně. Umytí sice zabírá, ale jen na pár dní. Jak se maštění zbavit a zlepšit si tak zdraví svých vlasů?

Lenka Šebestová 8. dubna 2018

Nejdříve trocha teorie. Jak poznat zdravé a nezdravé vlasy?

Zdravé vlasy vydrží být svěží a lesklé i tři dny po umytí. Nemocné se začínají mastit už po jednom dnu. Jestli se vám opravdu v takto krátkém čase vlasy mastí, je něco špatně. Může za to například hormonální nerovnováha, nezdravé stravování, neustálé prohrabávání vlasů rukama, časté kartáčování nebo dědičnost. Mastné vlasy také často souvisí s mastnou pletí. Zlepšete si pleť a uvidíte, že se zlepší i vaše vlasy.

Jak na zlepšení vitality vašich vlasů?

Důležité je vybírat správný šampon. Většina lidí si s tímto výberem nijak hlavu neláme a pořídí si první šampon, který jim přijde do rukou. To je ale špatně. Dávejte přednost těm šamponům, které mají neutrální PH. Například dětské šampony jsou velice šetrné.

Svalnatec, nebo génius? Přinášíme vám přehled mužů, které nechcete potkat
Mohlo by Vás zajímat:

Svalnatec, nebo génius? Přinášíme vám přehled mužů, které nechcete potkat

Kondicionér

Je lepší ho používat méně, protože zatěžuje vlasy a ty se po něm hodně mastí. Kondicionér naneste na špičky prstů a použijte ho jen na konečky. Chvilku nechte působit a potom ho smyjte vlažnou, nikoliv teplou, vodou. Vlasové masky jsou skvělé, ale měly by se používat jen jednou za týden.

Nefénovat, nedrhnout ručníkem

Fénování vlasům neprospívá, raději je nechte postupně uschnout. Stejně tak není dobré vlasy čepýřit a drhnout ručníkem. Smotejte si z ručníku na hlavě klasický turban a nechte do něj vsáknout vodu z vlasů. Potom je jen rozčešte a nechte uschnout. Jestli opravdu spěcháte a nemůžete čekat na to, až vám vlasy uschnou, použijte suchý šampon.

Měly by se vlasy umývat každý den?

Možná jste slyšeli pověru, která říká, že by se vlasy neměly každý den mýt. Čím víc je budete mýt, tím víc se budou mastit. Ve skutečnosti tomu tak není. Vlasům mnohem více ubližuje horský a suchý vzduch z fénu než teplá voda ze sprchy.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články