TestováníSoutěže

Velké tajemství Jany Štěpánkové: Manžela jí pobláznila herecká kolegyně

Velké tajemství Jany Štěpánkové: Manžela jí pobláznila herecká kolegyně
Zdroj: Profimedia
+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Herečka, kterou známe jako doktorku Královou z Nemocnice na kraji města nebo jako důchodkyni Helgu z komedie Účastníci zájezdu, by dnes oslavila 85. narozeniny. V prosinci loňského roku však podlehla vážné nemoci. Zavzpomínejme, jaký byl její soukromý život a která herecká kolegyně jí udělala čáru přes rozpočet.

Petra Járková 6. září 2019

Smrt

Jana Štěpánková patřila mezi nejzvučnější herecká jména. Po téměř dvouměsíčním boji se zápalem plic v pražské Vinohradské nemocnici zemřela. Dcera legendy českého filmu Zdeňka Štěpánka naposledy vydechla v úterý 18. prosince loňského roku a pro celý národ to byla velká ztráta.

Nejslavnější role

Jejím fanouškům však navždy zůstanou v paměti snímky, ve kterých dokázala naprosto geniálně ztvárnit své role. Úplně nejznámější rolí její kariéry byla ta doktorky Dany Králové v seriálu Nemocnice na kraji města, nicméně i další role zesnulé Jany Štěpánkové, jako třeba důchodkyně Helga z Účastníků zájezdu, ji do povědomí diváků dostaly jako velmi talentovanou herečku s úžasným smyslem pro humor.

Životní tajemství

Manželství Jany a Jaroslava Dudka nebylo tak růžové, jak by se mohlo zdát. Na začátku natáčení Nemocnice na kraji města se totiž zakoukal do herečky Elišky Balzerové, která v seriálu také hrála.

Kulatiny Elišky Balzerové, hvězdy Nemocnice na kraji města: Tajemství krásy naší nejelegantnější herečky
Mohlo by Vás zajímat:

Kulatiny Elišky Balzerové, hvězdy Nemocnice na kraji města: Tajemství krásy naší nejelegantnější herečky

Eliška Balzerová byla pro Jaroslava Dudka velkou múzou! Ona v době, kdy finišovaly přípravy na natáčení Nemocnice, přestoupila z Brna do Vainohradského divadla. On si jí tam všiml a rázem ji do seriálu obsadil,“ prozradila v jednom z rozhovorů Magdaléna Dietlová.

Posedlost

Dudek se prý do mladé herečky tak zbláznil, že chodil na všechna její představení a mohl na ní oči nechat. Jana Štěpánková si toho samozřejmě všimla a doma manželovi udělala nejednu scénu. Od té doby prý Štěpánková Balzerovou nemusela, i když ta byla ve vztahu s režisérem vždy naprosto profesionální a žádné city k němu nechovala. Až po letech se obě herečky začaly opět bavit. Na pohřbu Štěpánkové však Balzerová nebyla.

NA LEGENDÁRNÍ HEREČKU JANU ŠTĚPÁNKOVOU SE PODÍVEJTE V GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články