Fit a krásnáTestováníSoutěže

Zemřel Kirk Douglas: Svou manželku několikrát podvedl, jejich láska však byla silná

Zemřel Kirk Douglas: Svou manželku několikrát podvedl, jejich láska však byla silná
Zdroj: Wikimedia Commons, Public Domain
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Filmový svět pláče. Legendární herec Kirk Douglas, který si zahrál ve více než 80 filmech, odešel do hollywoodského nebe. Dožil se však úctyhodného věku a po boku své ženy prožil spoustu nádherných let.

Kateřina Sobolová 6. února 2020

V mládí se Douglas, který se narodil v roce 1916 jako Issur Danielovitch chudým židovským přistěhovalcům ze současného Běloruska, věnoval také boxu a řecko-římskému zápasu. Brzy se ale začal seznamovat i s divadelními prkny a v roce 1941 se poprvé ukázal na Broadwayi.

Kirk Douglas dal svému synovi Michaelovi krásnou a pravdivou radu o manželství
Mohlo by Vás zajímat:

Kirk Douglas dal svému synovi Michaelovi krásnou a pravdivou radu o manželství

Osudová láska

Svou nejslavnější filmovou roli si střihl ve slavném filmu Spartakus a za filmy Šampion, Město iluzí a Žízeň po životě byl třikrát nominován na Oscara. Ani jednou sice toto slavné ocenění nezískal, v roce 1996 byl ale Filmovou akademií vyznamenán za životní dílo.

Kirk Douglas měl čtyři syny, tři filmové producenty a taky slavného amerického herce Michaela Douglase. Zároveň byl dvakrát ženatý. Jeho osudovou láskou se stala Anne Buydens, která se narodila v roce 1919 v německém Hannoveru. Vzali se v květnu roku 1954 a narodili se jim dva chlapci – Peter a Eric.

Anne se během svého dětství přestěhovala s rodinou do Belgie, dobře se však učila, mluvila plynule anglicky, německy i francouzsky a díky tomu žila a pracovala jako filmová producentka v Paříži. Právě ve francouzské metropoli potkala během natáčení snímku Lust for Life svého budoucího manžela Kirka, s nímž se poprvé setkala v jeho přívěsu, kterému nikdo neřekl jinak, než lví doupě.

První odmítnutí

Kirk se jí zeptal, jestli by si s ním a přáteli nechtěla dát večeři v nějaké elegantní restauraci, ona mu však odpověděla, že půjde domů a udělá si míchaná vejce. Douglas byl prý otráven tím, že ho odmítla, později ji ale najal jako svou publicistku. „Přestal jsem se snažit udělat na Anne dojem. Přestal jsem mluvit o sobě a začal jsem ji poslouchat,“ napsal Douglas ve společné knize. A tato taktika sklidila úspěch.

Slavný herec byl své manželce několikrát nevěrný, o čemž Anne věděla. „Jako Evropanka jsem pochopila, že je nereálné v manželství očekávat úplnou věrnost,“ uvedla. Jejich láska však všechny nástrahy přečkala a oni tak prožili dlouhé a spokojené manželství.

Láska na první pohled? Láska to není, říkají vědci
Mohlo by Vás zajímat:

Láska na první pohled? Láska to není, říkají vědci

Dojemné fotky

Když Kirkovi bylo 100 let, dostal od své ženy iPad. O dva roky později společně nafotili fotografie, na nichž byla Anne oblečena v jasně růžové barvě, seděla na invalidním vozíku vedle svého manžela a společně se drželi za ruce. Tyto dojemné chvíle už navždy zůstanou v její paměti, jejich láska bude pro Anne zkrátka věčná.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články