Fit a krásnáTestovánísoutěže

Blanka z Ulice ve spárech alkoholu: Kdo jí přijde na pomoc a komu by se měla obloukem vyhýbat?

Blanka z Ulice ve spárech alkoholu: Kdo jí přijde na pomoc a komu by se měla obloukem vyhýbat?
Zdroj: TV Nova
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Blanka z Ulice v podání Lindy Rybové to nemá jednoduché. Nedávno se rozváděla, řeší problémy s Kristýnou, bývalý manžel měl nehodu - zkrátka je toho na ni moc. Problémy ale bohužel neřeší právě tou nejleší cestou. Jako oporu si vzala alkohol, který sice na chvíli pomáhá, ale ničí jak ji samotnou, tak i vztah s Evženem. Podaří se jí najít pevnou půdu pod nohama?

Zdeňka Nezbedová 8. ledna 2021

Alkohol je stejně jako oheň zlý pán a upřímně – i o tom, zda je dobrý sluha, bychom mohli velmi pochybovat. Každopádně Blanka to nezvládá. Situace je pořád horší a její rodina je z alkoholismu ženy, která dokázala být dříve nad věcí a problémy řešit s nadhledem, nešťastná. Jenže právě to je další problém. Blanka o své závislosti stejně jako většina ostatních alkoholiků nechce ani slyšet.

Alkohol je zpět

I když se Blanka domnívala, že má svoji závislost pod kontrolou, a několik týdnů vydržela „na suchu“, najednou je všechno zpátky. Alkohol stojí nad vším, nemůže bez něj ani spát. V její abstinenci jí rozhodně nepodporuje ani bývalý manžel Luděk, který pro skleničku alkoholu nikdy nejde daleko a bohužel nechce pochopit, že Blanka už je ve stavu, kdy opravdu potřebuje pomoc. Tu se jí naopak snaží nabídnout Evžen, který má v tomto ohledu bohužel svoje osobní zkušenosti a dobře ví, kam až může její stav zajít.

Bedřich Liška z Ulice: Z propuštěného vězně podnikatelem, milujícím otcem i záletníkem
Mohlo by Vás zajímat:

Bedřich Liška z Ulice: Z propuštěného vězně podnikatelem, milujícím otcem i záletníkem

Evžen ví svoje…

Evžena jsme v seriálu potkali jako otce Adriany Peškové, který ale o narození dcery neměl přes dvacet let ani ponětí. Poté, co se objevil na scéně, ale místo podpory vlastní dceři přinesl problémy. Otce alkoholika ale Adriana se svým tehdejším partnerem podržela a nátlakem se jí podařilo dovést ho k léčení. Podařilo se a Evžen od té doby skutečně nepije a dostal se doslova ze dna až do normálního života. Svědčil mu i život s veselou, milou a inteligentní Blankou, která se mu teď ale mění před očima. Dělá tedy všechno pro to, aby jí nedovolil padnout. Jenže Blanka jeho pomoc zatím stále odmítala a věřila, že se o sebe dokáže postarat sama. Opravdu se jí to může podařit?

Kruté varování

Lidé, kteří si touto životní etapou prošli, a také odborníci na závislosti před takovým řešením ale varují. Možnost, že by se podařilo alkoholikovi postavit se na nohy bez pomoci okolí, je téměř nulová a několik týdnů nebo i měsíců abstinence ještě není žádnou jistotou, že se problém nevrátí. Naopak – pokud se takový člověk znovu napije, bývá propad ještě strmější a hlubší.

Děti Ulice: Která novorozeňata z oblíbeného seriálu už chodí do školy?
Mohlo by Vás zajímat:

Děti Ulice: Která novorozeňata z oblíbeného seriálu už chodí do školy?

Pomáhají, nebo ubližují?

To si bude muset brzy uvědomit právě i Blanka, která po dlouhých peripetiích snad konečně přistoupí na Evženovy rady a pod jeho a Adamových nátlakem přistoupí na detox. Jenomže je tady ještě Luděk, který ji rozhodně nepodpoří, ba právě naopak. K bývalému Blančině manželovi se překvapivě přidá i její matka Marie, která se obává o dceřinu kariéru. Rozhodne se Blanka správně a dá na dobré rady, nebo podlehne lákavější cestě? 

Pomoc přijde z nečekané strany

Koho Blančina závislost ničí spolu s ní? Vlastně celou rodinu – Evžena i syna Adama, který by se měl hlavně připravovat na přijímačky na uměleckou školu, a samozřejmě Kristýnu. Právě ta se rozhodne zasáhnout. Jak její pokus dopadne a co bude dál s jejím komplikovaným vztahem s Denisem?

Zdroj: TV Nova

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články