Nová posila Ulice Filip Čapka alias Vítek Klíma: Hraní je pomíjivé, balzám je zvládnout dvacetitunový bagr

Vítek Klíma, kterého v Ulici hraje právě Filip Čapka, dostal novou práci v Praze, a tak se celá rodina stěhovala z Libverdy, kde mají kořeny. Nic není ale tak jednoduché, jak by se mohlo zdát... A co na sebe prozradil sám herec? Třeba to, že umí obládat bagr a další těžkou techniku, ale také rád maluje, zahradničí a pracuje "kolem baráku"...
Zdroj: TV Nova
Vítek Klíma, kterého v Ulici hraje právě Filip Čapka, dostal novou práci v Praze, a tak se celá rodina stěhovala z Libverdy, kde mají kořeny. Nic není ale tak jednoduché, jak by se mohlo zdát... A co na sebe prozradil sám herec? Třeba to, že umí obládat bagr a další těžkou techniku, ale také rád maluje, zahradničí a pracuje Klímovi jsou pohodová rodina se třemi dětmi. Filip Čapka, představitel tatínka Vítka má ve skutečnosti manželku, dceru, tři psy a dvě kočkyVítek v podání Filipa Čapky řeší běžné rodičovské problémy + 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

V seriálu Ulice se objevily nové postavy a s nimi i noví herci, které jsme v podobných projektech zatím neviděli. Tak třeba postavu Vítka Klímy, hlavu rodiny, jež se přistěhovala z Lázní Libverda, ztvárnil herec Filip Čapka. Co na sebe prozradil a jak se mu v Ulici líbí?

Zdeňka Nezbedová
Zdeňka Nezbedová 29. ledna 2021

I když Filip Čapka rozhodně není na herecké scéně žádným nováčkem, určitě neuškodí jej na začátek představit. A vlastně – může se představit sám, stačí se zeptat… A co dál? Jaké má představitel Vítka Klímy koníčky, co by nás mohlo překvapit a co by asi nikdo nečekal?

Magda měla s Prokopem problémy. Teď už to ale vypadá jinak
Mohlo by Vás zajímat:

Které páry ze seriálu Ulice se při prvních setkáních nemohly ani vidět a jak jsou na tom po letech?

Co bychom o vás měli nebo mohli vědět, jak byste popsal sám sebe? Kdo je vlastně Filip Čapka?
Herec, moderátor, malíř, scenárista, bagrista, pyšný otec, abstinent, budoucí nekuřák.

Nyní žijete nedaleko Prahy, ale vaše rodiště to není. Jaká byla vaše cesta od narození až do současnosti?
Jsem rodilý Ostravák a jsem na to hrdý. Po JAMU jsem byl asi sedm let v Moravském divadle Olomouc. Poté přes Brno na rok do Ostravy k Bezručům a pak do Prahy. A to převážně díky Shakespearovským slavnostem, Karlu Heřmánkovi a jeho Divadlu Bez Zábradlí, kterému jsem dodnes vděčný za krásné role a plné hlediště. Po osmi letech v Praze jsem se přestěhoval do Kozomína, což je vesnička za Prahou, s hromadou normálních lidí a rybníkem. Přes 200 let starý dům se zahradou, manželkou, dcerou, třemi psy a dvěma kočkami. Ráj na zemi. Většinou.

Franta Liška se stal otcem velmi mladý. Jeho Chris je dokonce starší než Lada, která se narodila jako nemanželská jeho otci Bedřichovi
Mohlo by Vás zajímat:

Děti Ulice: Která novorozeňata z oblíbeného seriálu už chodí do školy?

Pocházíte z herecké rodiny. Měl jste tedy ve výběru povolání vždy jasno?
Dědeček Emil mě vedl k věcem hmatatelným, dědeček Vladimír k těm múzickým. A jelikož herců bylo v rodině víc, od mala jsem toužil jím být též. Z dnešního pohledu se mi to obrovské nadšení z přijetí na JAMU zdá být směšné. Ale nelituju, herectví mi víc dalo, než vzalo.

Vaše profese jistě zabere hodně času. Co vás baví, když se najde chvíle volna?
Maluju. Toužil jsem po tom celý život, ale bál jsem se to zkusit. Pak jsem si řekl, že když jsem našel odvahu naučit se s bagrem, nakladačem, kamionem, musím zkusit i tohle. Je to úžasný svět a nikdy bych neřekl, že mám tyhle schopnosti. Odezva je nečekaná.

Spisovatelka, vlastenka a okouzlující společnice Božena Němcová neměla pověst dobré manželky a hospodyně. Neuměla hospodařit s penězi a starost o domácnost jí nebavila
Mohlo by Vás zajímat:

Tajemství kostýmů v seriálu Božena: Jen oblékání trvalo přes dvacet minut

Mimo to se ale o vás povídá, že jste také kutil a zahrádkář. Je to pravda?
Rozhodně. Myslím u toho na dědu Emila. A jsem pyšný na to, co všechno herec dokáže. Hraní je pomíjivé, ale když postavíte zahradu, dům, zvládnete dvacetitunový bagr, je to pro herce balzám. 

Kde jinde než v Ulici, doma na zahradě nebo v dílně vás mohou diváci vidět?
Kde mě diváci mohou nebo mohli vidět… V divadlech v Olomouci, Brně, Ostravě a Praze. Filmy, seriály a moje milované Polopatě.

Jste nositelem ceny Thálie z roku 2004. Máte nějakou další profesní metu?
Ano. Tu nejtěžší. Dělat jen to, co mě baví.

Zdroje: 
TV Nova

Tereza Těžká z kontroverzního dokumentu V síti promluvila o polyamorii: Mám dva muže, ani jednoho nemiluji víc

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články