Holky z porcelánu: Skladnici Věrku potkal tragický konec, bylo jí jen 23 let

Holky z porcelánu: Skladnici Věrku potkal tragický konec, bylo jí jen 23 let
Zdroj: se souhlasem Prima Max
Laskavá komedie o jedné předávací inventuře, jenž je důkazem, že i takové místo jako sklad se může stát dějištěm úsměvného příběhu, který ani za víc než dvacet let, jenž od jeho vzniku uplynuly, neztratil nic ze svého kouzla.Holky z porcelánuHolky z porcelánuLaskavá komedie o jedné předávací inventuře, jenž je důkazem, že i takové místo jako sklad se může stát dějištěm úsměvného příběhu, který ani za víc než dvacet let, jenž od jeho vzniku uplynuly, neztratil nic ze svého kouzla.+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Mnohým lidem jméno Eva Čeřovská nic neříká, když se ale řekne skladnice Věrka a Holek z porcelánu, nejeden televizní divák si dovede vybavit její tvář. Přestože byla velmi nadanou herečkou, objevila se pouze v několika filmech. Zemřela totiž v pouhých třiadvaceti letech. Co se stalo?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 15. dubna 2021

Úsměvný film z roku 1974 pojednává o tom, co všechno se může stát při inventuře ve skladu, jenž je plný porcelánu. Vedoucí Světla již mnohokrát děvčatům vyhrožuje, že s touto prací sekne a půjde jinam. Jenomže tentokrát se na obzoru objeví náhrada, která touží sklad ihned převzít. Světlana ale trvá na inventuře. Předseda komise Rybička je přísný pedant a obyčejné spočítání zásob se mění v noční můru. Na komedii Holky z porcelánu se můžete podívat dnes ve 20:00 na Prima Max.

Laskavá komedie o jedné předávací inventuře, jenž je důkazem, že i takové místo jako sklad se může stát dějištěm úsměvného příběhu, který ani za víc než dvacet let, jenž od jeho vzniku uplynuly, neztratil nic ze svého kouzla.
Mohlo by Vás zajímat:

Míla Myslíková, hvězda komedie Holky z porcelánu: Čelila domácímu násilí, pravou lásku poznala až na sklonku života

Holubová, Chýlková a Čeřovská

Dnes již lehce zapomenutá Eva Čeřovská se narodila 20. října 1952 v Praze. O herectví, potažmo divadlo, se zajímala již od útlého dětství. Studium na DAMU ukončila v roce 1975 absolventským představením se spolužačkami Evou Holubovou a Ivanou Chýlkovou. Díky hereckému talentu pro ni nebylo těžké najít angažmá. Téměř ihned se stala členkou Divadla Vítězného února v Hradci Králové, které se po pádu režimu přejmenovalo na Klicperovo divadlo.

O něco později přišly také filmové role. Nejvíce jí slušely duchaplné, veselé a krásné postavy dívek, přesně jako je skladnice Věrka z divácky oblíbeného filmu Holky z porcelánu. Jejím filmovým partnerem se stal herec Jiří Krampol alias řidič náklaďáku Stáňa. Šuškalo se, že to mezi nimi jiskřilo i v soukromí, mimo kamery.

Laskavá komedie z roku 1974 o jedné předávací inventuře, jenž je důkazem, že i takové místo jako sklad se může stát dějištěm úsměvného příběhu.
Mohlo by Vás zajímat:

Herečka Lenka Kořínková slaví 64. narozeniny: Propadla alkoholu, film Holky z porcelánu jí prý zničil kariéru

Tragický konec Evy Čeřovské

Čekal ji předem určený osud? Eva Čeřovská byla neteří slavné šansoniérky Judity Čeřovské, kterou v roce 1959 potkala vážná autonehoda. Přežila, ale skončila s rozdrcenou pánví a utrženou ledvinou. Hrozila jí také amputace.

Eva havarovala v roce 1976, bohužel nepřežila. V onen osudný den sedla do auta se svým kolegou. Na již neexistující křižovatce v Hradci Králové nedal řidič zřejmě přednost nákladnímu autu, čímž došlo ke smrtelné srážce. V autě jel i hereččin partner, který vyletěl přes čelní sklo a zemřel na místě. Ona sama upadla do kómatu, ze kterého se už nikdy neprobrala. Zemřela po třech měsících, jen několik týdnů před svými čtyřiadvacátými narozeninami…

Zdroje informací:
Wikipedia.cz: Eva Čeřovská
Prima Max: Holky z porcelánu

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články