Fit a krásnátestovánísoutěže

Jurský park: Velociraptory hráli lidé a hurikán ve filmu zařídila příroda

Zdroj:Prima

+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Steven Spielberg změnil Jurským parkem kinematografii. Alespoň co se triků týče. Vždyť kdo z nás si tento dechberoucí trhák z devadesátých let nepamatuje? Co zajímavého se událo během natáčení? A jak Spielberg dosáhl toho, že se dinosauři pohybovali zcela přirozeným způsobem?

Kamil Šivák 8. července 2020

Skupinka vědců se rozhodne, poté co najdou použitelné DNA, vystavět na odlehlém ostrově rezervaci s prehistorickými predátory. Celá akce je podporována milionářem Johnem Hammondem, který, ještě před oficiálním otevřením, pozve do Jurského parku svou rodinu a několik odborníků. Jenomže jednomu ze zaměstnanců zatemní mozek peníze a ukradne několik dinosauřích embryí. Aby je mohl vynést ven, vypne elektřinu a vyřadí tak bezpečnostní zařízení. Pravěké příšery se náhle ocitají ve volné přírodě a boj o holý život právě začíná.

Na Jurský park se můžete podívat dnes ve 20:15 na Primě

Skutečná bouře

Vzpomínáte si na to, kdy začalo jít v Jurském parku všechno do kytek, a ještě se k tomu přidala pořádná bouře? Tak tato scéna filmaře skoro nic nestála. Natáčelo se na Havajských ostrovech, kde jsou hurikány zcela běžným jevem. Něco bylo tedy ošetřeno trikově, ale zbytek zařídila matka příroda.

Mohlo to být lepší, ale…

Film vznikl dle předlohy autora Michaela Crichtona, který si pak postěžoval, že Spielberg vyzobal a zpracoval maximálně 40% z celkového příběhu. Režisér to pak vysvětlil slovy, že v prvé řadě mu šlo o natočení trháku pro celou rodinu. Musel tak omezit násilí a dát do popředí dětské hrdiny. Nicméně spisovatel dostal za práva na zpracování své knihy jeden a půl milionů dolarů a dalších pět set tisíc za pomoc při sepisování scénáře. To už je pak úplně jedno, kolik procent se zpracuje.

Thumbnail # Je v dnešní vyspělé době možné oživit dinosaury? Vypadá to, že ne. Jurský park je tedy jen nesplnitelným snem
Mohlo by Vás zajímat:

Je v dnešní vyspělé době možné oživit dinosaury? Vypadá to, že ne. Jurský park je tedy jen nesplnitelným snem

Člověk v dinosauří kůži

Většina dinosaurů ožila díky počítačovým trikům a loutkám – to v případě detailních záběrů. Velociraptory si ale zahráli skuteční lidé v kostýmech. Šlo totiž o to, aby měli co nejpřirozenější pohyby. A třeba triceratopse ovládali až čtyři lidé. Prý měl v sobě dokonce zabudované dveře.

Šok z T-Rexe

Model největšího borce ze všech, T-Rexe, byl vysoký šest metrů, na délku měřil dvanáct a vážil půl tuny. Kvůli dešti se musel opakovaně vysoušet, aby nevyzkratoval. Jednou se ale přece jenom dovnitř dostala voda a když štáb obědval, Rex se zničehonic pohnul. Všichni pak svorně tvrdili, že si málem pustili do kalhot.

Thumbnail # Kam dal Spielberg oči? Film Čelisti je plný chyb
Mohlo by Vás zajímat:

Kam dal Spielberg oči? Film Čelisti je plný chyb

Šla do toho naplno

Ariana Richards, která ztvárnila vnučku milionáře Hammonda, měla na castingu předvést, jak moc umí křičet strachy. Obula se do toho tak moc, že probudila manželku Spielberga, jež poté přiběhla a vyděšeně zjišťovala, co se děje. Někdy stačí jen umět pořádně řvát a role v hollywoodském trháku je vaše.

Na další zajímavosti z natáčení se podívejte zde:

Zdroj textu: TV Max, čsfd, g.cz
Zdroj fotek: Prima

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu