George Clooney, hvězda filmu Dokonalá bouře. Přátelí se s prezidenty, nechtěl být kmotrem dítěte Meghan a Harryho

Drama Dokonalá bouře bylo natočeno podle skutečné události z podzimu 1991, kdy se nad Atlantikem srazily tři povětrnostní fronty. Byl mezi nimi i hurikán Grace.
Zdroj: TV Nova
Drama Dokonalá bouře bylo natočeno podle skutečné události z podzimu 1991, kdy se nad Atlantikem srazily tři povětrnostní fronty. Byl mezi nimi i hurikán Grace. Drama Dokonalá bouře bylo natočeno podle skutečné události z podzimu 1991, kdy se nad Atlantikem srazily tři povětrnostní fronty. Byl mezi nimi i hurikán Grace. Drama Dokonalá bouře bylo natočeno podle skutečné události z podzimu 1991, kdy se nad Atlantikem srazily tři povětrnostní fronty. Byl mezi nimi i hurikán Grace. Drama Dokonalá bouře bylo natočeno podle skutečné události z podzimu 1991, kdy se nad Atlantikem srazily tři povětrnostní fronty. Byl mezi nimi i hurikán Grace. + 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Říká se, že Jižané jsou nejvíce zarputilí Američané. Soudě podle životního příběhu George Clooneyho, herce původem z Kentucky, to bude pravda. Prošedivělý charismatický chlapík, kterého můžete aktuálně vidět v televizi ve filmu Dokonalá bouře, se přátelí s bývalým prezidentem Barackem Obamou i Harrym a Meghan Markle. Jenže byť se velmi dobře znají, za kmotra jejich dítěti - malého Archieho - se mu jít nechtělo...

Kamil Šivák
Kamil Šivák 9. února 2020

George Clooneyho můžete vidět dnes od 20.00 na Nova Cinema ve filmu Dokonalá bouře. Kdo má rád katastrofická témata, neměl by váhat a na film se podívat. V roce 1991 se nad Atlantikem srazily tři povětrnostní fronty, mezi kterými byl i hurikán Grace. Meteorologové tento jev pojmenovali jako dokonalá bouře. Jak se s touto přírodní anomálií vypořádá rybářská loď Andrea Gail, která musí čelit samotné matce přírodě?

Charitativní večeře s Obamou

Jak s trochou nadsázky vypadá den George Clooneyho? Když se rozhodne uspořádat večeři, udělá z ní rovnou akci na podporu své nadace pro spravedlnost a pozve si na ni bývalého prezidenta Obamu, který si zrovna shodou okolností užívá štědrý důchod na jihu Francie. Mimo jiné je s rodinou ubytovaný na historickém statku, kde týdenní pobyt vyjde téměř na dva miliony korun.

Déle se ale zdržet nemůže, protože se blíží sobota a Clooney už ve své přepychové vile v Itálii netrpělivě vyhlíží bývalou prezidentskou rodinku. Své sídlo má u břehu jezera Como a zřejmě ho tam mají moc rádi, protože s příjezdem Obamy začnou manévry takového rozsahu, jako by místní bezpečnostní složky zapomněly, že je Barack již dávno v důchodu a nejedná se tedy o státní návštěvu.

Rudolf Hrušínský nejmladší, Roman Pikl, Discopříběh
Mohlo by Vás zajímat:

Osudy herců z Discopříběhu. Ve filmu radovánky, ve skutečnosti smrt, tragédie a útěk do ciziny

Zákaz vstupu pod hrozbou pokuty

Turisté i místní si Clooneyho domov velmi rádi fotí, v den konání akce ale mají smůlu. Ledaže by měli fotoaparáts velmi dobrým přiblížením. Nikdo cizí se nesmí k oblasti přiblížit na méně než sto metrů. „Ten, kdo by se chtěl k pozemku přiblížit lodí, pěšky anebo autem, dostane tučnou pokutu,“ svěřil se novinářům místní starosta.

Lidé se tak museli kvůli hercově rozmaru obejít i bez oblíbené pláže Riva Soldino, která spadala taktéž do uzavřené oblasti. Celou akci ale zřejmě vymyslela Clooneyho žena Amal, která je právničkou a angažovala se v případech Juliana Assange a Julie Tymošenkové.

George je čestným občanem městečka Laglia a je známý tím, že zde rád pořádá večírky se slavnými lidmi. Zatímco je vedení města s americkým hercem jedna ruka kvůli turistům, co na to říkají místní obyvatelé, je již druhá věc.

Jennifer Aniston a Lisa Kudrow v seriálu Přátelé (1994).
Mohlo by Vás zajímat:

Móda podle Rachel ze seriálu Přátelé: Její styl je i po 25 letech stále trendy

Odmítl být kmotrem

Přestože se George Clooney objevil na svatbě Meghan Markle a Harryho, kmotrem jejich syna Archieho nechce být. Byť je jejich velký kamarád, v show Jimmyho Kimmela prohlásil, že na něho není spolehnutí, takže ať s ním Meghan raději nepočítá.

„Kdyby mě o to požádali, zdvořile bych odmítl. Víte, já mám problém být dobrým tátou pro svá dvojčata, takže vzít si k tomu ještě kmotrovství by nebyl dobrý nápad. Přesto budu s jejich potomkem navždy spojený. Narodil se totiž ve stejný den jako já,“ vysvětlil George.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA ZAJÍMAVOSTI O FILMU DOKONALÁ BOUŘE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články