Partie krásného dragouna: Menšík dojížděl na plac z protialkoholního, Marvan zase cvakal novými zuby

Partie krásného dragouna: Menšík dojížděl na plac z protialkoholního, Marvan zase cvakal novými zuby
Zdroj: se souhlasem CSFilm
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Ve filmu Partie krásného dragouna se sešla řada skvělých herců. Mezi hlavní tahouny ovšem patřili Vladimír Menšík a Jaroslav Marvan. První jmenovaný dojížděl na natáčení přímo z protialkoholní léčebny a byl vděčný za to, že se mohl alespoň na chvíli dostat ven. Marvan byl pravý opak. Stranil se lidí. Jeho póza bručouna mu ale dlouho nevydržela...

Kamil Šivák
Kamil Šivák 9. března 2021

Komisař Zdychynec a policejní rada Vacátko vyšetřují vraždu bohaté podnikatelky Františky Zuzánkové. Po několika dnech začne Zdychynec podezřívat z vraždy ženy snoubence své dcery Kamily, mladého poručíka od dragounů Rudiho Macháčka. Výslech však skončí velkou hádkou a nejednou fackou. Podaří se nakonec komisaři dopátrat pravdy? Na film Partie krásného dragouna z roku 1970 se můžete podívat dnes ve 20:00 na TV Seznam.

Výročí narození Jaroslava Marvana: Jeho život ovlivnily tři ženy. Jen jedna mu ale dala to, co vždy chtěl
Mohlo by Vás zajímat:

Výročí narození Jaroslava Marvana: Jeho život ovlivnily tři ženy. Jen jedna mu ale dala to, co vždy chtěl

Podivný zvuk Jaroslava Marvana

„Jaroslav Marvan měl samostatnou šatnu a nikdy se neúčastnil legrácek, které vymýšlel Menšík. Byl to velký profesionál, ale na druhé straně až nepřístupný muž,” zavzpomínal režisér filmu Jiří Sequens pro deník Aha! V jednu chvíli se však neudržel a také se začal smát Menšíkovým vtipům. Prozradila ho protéza. Mezi jednotlivými záběry se totiž začalo ozývat cvakání. Tento podivný zvuk způsobovaly hercovy nové zuby, když se smál vtipům svého kolegy. Nakonec tedy nebyl takový bručoun, jak se zprvu zdálo.

O legendárním baviči Česká televize vytvořila výborný dokument Nezničitelný Vladimír Menšík.
Mohlo by Vás zajímat:

Nešťastně šťastná manželství Vladimíra Menšíka: S první ženou se rozvedl z nepozornosti

Protialkoholní léčebna

Vladimír Menšík, představitel komisaře Zdychynce, byl v době natáčení Partie krásného dragouna v protialkoholní léčebně. Tvůrci filmu tak museli uprosit vedení ústavu, aby herce každý den na pár hodin pustili ven. Menšík byl za to vděčný a všechny okolo, jako vždy, bavil. Třeba přebreptem, kdy měl říct policejní komisař Zdychynec. Místo toho vychrlil pocicení kocicac tizinec,” prozradil perličku z natáčení Josef Abrhám.

Alena Jančaříková byla respektovanou členkou Národního divadla v Praze.
Mohlo by Vás zajímat:

Herečka Alena Jančaříková: Byla milenkou Jaroslava Marvana, zemřela záhadnou smrtí

Opravdové facky

Kromě legrace však přišla na řadu i vážnější témata. Třeba hádka zakončená fackami. Jak na to? Podle Abrháma si je režisér vzal stranou a řekl, že pro větší autentičnost se musí s Menšíkem fackovat doopravdy. Nedalo se prý nic dělat, režisér se musí poslouchat stejně jako maminka.

„Když bitka začala, přistávala jedna facka za druhou. Bylo to drsné. A vůbec mi to nebylo příjemné. Stejně jako to, že jsem musel na Menšíka v několika dalších scénách řvát. To mi dělalo opravdu velký problém,” přiznal Josef Abrhám alias Rudi Macháček pro Aha!

Zdroje informací:
TV Seznam: Partie krásného dragouna

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články