Prokletá toaleta Johna Travolty aneb Jak slavný herec chytil druhý dech díky snímku Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Prokletá toaleta Johna Travolty aneb Jak slavný herec chytil druhý dech díky snímku Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Zdroj: se souhlasem Prima MAX
Pulp fictionPulp fictionPulp fictionPulp fiction+ 4 fotky+ 5 fotek

Pulp Fiction: Historky z podsvětí patří mezi klasické snímky režiséra Quentina Tarantina. Ten se, jak je známo, s ničím nepáře. A to je zárukou toho, že se během natáčení stala nejedna kuriozita. Ty nejzajímavější se samozřejmě týkaly Johna Travolty. Jeho postava Vincenta Vegy byla vskutku neortodoxní, navíc pro něj znamenala profesní restart.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 4. března 2021

Děj filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí sleduje gangsterské podhoubí Los Angeles pomocí několika příběhů, které se vzájemně prolínají a jsou doplněny o různé vsuvky a odbočky. Společným jmenovatelem jsou tři hlavní postavy – Marsellus Wallace, Vincent Vega a Mia Wallace. Není nouze o náhlé dějové zvraty, černý humor, narážky a odkazy na klasické béčkové filmy, což je nedílnou součástí všech Tarantinových filmů. Na kultovní snímek z roku 1994 se můžete podívat dnes ve 22:00 na Prima Cool.

43 let od premiéry Horečky sobotní noci: Jak se změnili Travolta a další hrdinové a čím vším si prošli
Mohlo by Vás zajímat:

43 let od premiéry Horečky sobotní noci: Jak se změnili Travolta a další hrdinové a čím vším si prošli

Restart kariéry

Filmová kariéra Johna Travolty byla před natáčením Pulp Fiction: Historek z podsvětí prakticky mrtvá. Pomáda a Horečka sobotní noci byly dávno zapomenuté, v trilogii Kdopak to mluví byly hlavními hrdiny děti…

Za svůj restart mohl poděkovat jen Quentinu Tarantinovi, který jej obsadil do role Vincenta Vegy. Nebyl první volbou, nejdřív odmítl režisérův dvorní herec Michael Madsen, ani si příliš nevydělal, za sedm týdnů natáčení dostal jen 140 000 dolarů, ale získal znovu slávu a jako bonus i svou druhou nominaci na Oscara. Tu první obdržel o několik dekád dřív za Horečku sobotní noci. Travolta byl velkou hvězdou až do konce dekády, než si to pokazil bizarním snímkem Bojiště Země: Sága roku 3000. Poté jeho sláva znovu povadla a možná dodnes čeká, jestli se znovu neozve Tarantino.

John Travolta sdílel dojemnou vzpomínku na tragicky zesnulého syna Jetta. Poslal mu přání k narozeninám
Mohlo by Vás zajímat:

John Travolta sdílel dojemnou vzpomínku na tragicky zesnulého syna Jetta. Poslal mu přání k narozeninám

Prokletá toaleta

Všimli jste si, že oblíbeným místem Vincenta Vegy je záchod? Trůní na něm kvůli zácpě, kterou způsobuje heroin. Jako by nestačilo, že tam trpí fyzicky, pokaždé, když vyjde z toalety ven, stane se něco zlého. Jednou najde předávkovanou Miu Wallace (Uma Thurman), podruhé zjistí, že za dobu jeho nepřítomnosti byla přepadena restaurace, a potřetí… No, jeho série záchodového prokletí vygraduje až do nehezkého konce.

Pulp fiction
Mohlo by Vás zajímat:

10 málo známých faktů o Pulp Fiction: Honey Bunny a skutečný králík, relativně nízký rozpočet a slovo na “F”

Návod na to, jak se „sjet“

Že byl Vincent závislý na heroinu, již víme, jak ale zahrát stav, když je člověk takzvaně „našrot“? V tom Travoltovi pomohl bývalý narkoman a zároveň Quentinův nejmenovaný kamarád. Ten herci doporučil, ať si lehne do horké vany a vypije láhev tequily. Pak prý zjistí, jak se cítí člověk na heroinu. John neváhal a vyzkoušel jeho doporučení se svou manželkou Kelly Preston v hotelové koupelně. A povedlo se…

Zdroje informací:
Prima Cool: Pulp Fiction
Shortlist.com: 50 Things You (Probably) Didnť Know About Pulp Fiction

Škola líčení: Jak si správně upravit obočí? Vizážistka Diana vám ukáže, jak ho vytvarovat během pár minut

Další články