3 nejlepší hororové seriály na Netflixu: Oblíbená čarodějnice Stephena Kinga i prokleté panství

3 nejlepší hororové seriály na Netflixu: Oblíbená čarodějnice Stephena Kinga i prokleté panství
Zdroj: se souhlasem Netflix
Marianne: Spisovatelka Emma se vrací do rodného města, aby čelila své noční můře.Podaří se jí porazit mocnou čarodějnici?Záhadné sídlo Bly: Když někdo zemře, neznamená to, že se už nevrátí. V seriálu je kladen velký důraz na lidské osudy. Ale o duchy také nepřijdeme.+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Halloween je považován za nejděsivější svátek roku. Koledování dům od domu je doménou Američanů, my jej však můžeme oslavit zhlédnutím skutečně děsivých hororových seriálů na Netflixu. Těch je, zvláště v poslední době, jako šafránu.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 31. října 2021

O jakých klenotech streamovací služby Netflix se budeme bavit? Začneme absolutním skvostem, francouzskou lekačkou Marianne. Pak se podíváme do záhadného sídla Bly a skončíme u nejnovějšího hitu Půlnoční mše.

Hra na oliheň: Největší hit Netflixu je krvavou verzí dětské zábavy Cukr, káva, limonáda
Mohlo by Vás zajímat:

Hra na oliheň: Největší hit Netflixu je krvavou verzí dětské zábavy Cukr, káva, limonáda

Hororový seriál Marianne

Emma Larsimon, úspěšná autorka hororů, se vrací do svého rodného města, kde zjistí, že přízrak z jejích nočních můr je skutečný a jmenuje se Marianne. Jaká je? Mimořádně zlá. Svými čáry touží pouze ubližovat. Také je velmi majetnická. Ráda se schovává v díře v zemi a s výkřikem “Moje!” lapá po lidech. A hlavně, miluje Emminy knížky a rozhodně se nehodlá smířit s tím, že by měl přijít konec její oblíbené série. Spisovatelka je však zatvrzelá a stále odmítá pokračovat.

Marianne nejprve udělá z jejích rodičů poslušné otroky, kteří dokážou hodiny a hodiny klečet nazí před něčím, co vidí jenom oni. Pak ovládne postarší paní, která je snad ještě děsivější než samotná čarodějnice a přichystá Emmě nejednu pernou chvilku. Využije třeba i toho, že má její kamarádka rodit a místo očekávaného potomka se z dělohy vydere na svět ona, pokrytá černým slizem. Je ochotná dítě vrátit, ale pod jednou podmínkou. Emma musí poslechnout její příkaz: „Piš!”. Podvolí se nakonec? I když seriál získal silnou fanouškovskou základnu, mezi jeho obdivovatele patří také mistr hororu Stephen King, Netflix jej po první sérii zrušil. Tak snad si to časem rozmyslí.

Dark
Mohlo by Vás zajímat:

Top 10 hororových seriálů na Netflixu: Nemrtvé zlo Necronomiconu, Lucifer nebo lahůdka Fortitude. A hrůzy je mnohem víc

Záhadné sídlo Bly

Seriál The Haunting Of Bly Manor (česky Záhadné sídlo Bly), z něhož pochází úvodní fotografie k článku, je stejně jako Marianne tak trochu jiný horor. Samozřejmě v něm vystupují duchové, děsí ale především ponurá atmosféra a jednotlivé postavy. Jejich příběhy jsou totiž mnohdy velmi tragické.

Na seriálu se podílel i režisér Mike Flanagan, jemuž dává Netflix při práci velmi volnou ruku a za to pro něj natočil třeba The Haunting. Místo klasické gotické duchařiny se dočkáme spíše příběhu, jenž klade důraz na psychologickou stránku, což ale vůbec nevadí. Pocit úzkosti v nás nemusí vyvolat jenom strach.

Nejlepší film Netflixu: Natáčení oscarového dramatu Roma ovlivnil šok z mrtvého dítěte
Mohlo by Vás zajímat:

Nejlepší film Netflixu: Natáčení oscarového dramatu Roma ovlivnil šok z mrtvého dítěte

Půlnoční mše

I novinka Midnight Mass (česky Půlnoční mše) je dílem Mikea Flanagana. Sleduje život obyvatel jednoho ostrova, kteří se po příjezdu nového kněze stanou svědky zázraků i děsivých událostí. Opět jde o podívanou pro diváky, kteří ocení změnu. I zde jsou v prvé řadě zkoumány lidské osudy, a také síla náboženského fanatismu, jenž leckdy dokáže zatemnit i jinak zcela zdravou mysl.

Zdroje informací: 
Netflix: Marianne, The Haunting Of Bly Manor, Midnight Mass 

Škola líčení: Jak nanášet make-up a korektor? Vizážistka Diana vás provede líčením krok za krokem

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články