Na Vraždách v Midsomeru se scenáristi vyřádili: Mordovali gilotinou i tankem

Vraždy v Midsomeru
Zdroj: Prima TV
Vraždy v MidsomeruVraždy v MidsomeruVraždy v MidsomeruVraždy v Midsomeru+ 6 fotek+ 7 fotek

Midsomer je na první pohled idylické městečko, které však ukrývá temné tajemství – má velmi vysokou míru vražd. Od roku 1997 se v seriálu stalo více než 200 vražd, což v průměru vychází na tři vraždy za epizodu. Které z nich byly nejbizarnější?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 23. října 2020

Máte rádi inspektora Barnabyho? V tom případě se podívejte dnes večer na Primu Krimi a Vraždy v Midsomeru. Midsomer je typické anglické hrabství s útulnými domy a hezkými zahrádkami. Za zdmi se však ukrývají mnohdy komplikované lidské povahy a přetvářka. Inspektora Barnabyho tak čeká rozmanitá práce, ke které často přistupuje s hořkým humorem.

Tank i nikotin

Tank v Midsomeru? Ano, a to na začátku devatenácté série, která se vysílala v roce 2016. V pilotní epizodě s názvem Vesnice, která vstala z mrtvých, je jeden muž rozdrcen tankem. Přijíždět jej všichni vidí na kilometry daleko, ale přesto, když se to stane, máme pocit, že jsme právě prožili něco velmi bizarního.

Ve Škrtičově lese je zase příčinou smrti injekčně vpravený roztok z nikotinu. Obětí je služebná. Tady se nabízí jízlivá poznámka, že kouření doopravdy zabíjí. Díl s titulkem Soudný den se tak jeví oproti ostatním “normální”. To se jen jedna malá holčička nepohodne s chůvou, zabije ji a nůž vloží do ruky jedné z panenek. Téměř dokonalý zločin.

Vraždy v Midsomeru
Mohlo by Vás zajímat:

John Nettles alias Barnaby z Vražd v Midsomeru: Biologického otce nikdy nepoznal, matka skončila na psychiatrii

UFO a gilotina

Kruhy v obilí a možná přítomnost mimozemšťanů. Místní ufolog je přesvědčený o tom, že řadu úmrtí má na svědomí jakási neznámá entita z jiné planety. Barnaby ale ví, že je to jinak. Příčinou úmrtí dvou mužů byl elektrický proud. Jejich těla pak byla zavlečena na pole s kruhy, aby vše ukazovalo na to, že byli zabiti zelenými mužíky.

V Midsomeru se zrovna natáčí film Červený bedrník. Součástí scény je i rekvizita v podobě francouzské gilotiny. Sťat je režisér snímku Nick Cheyney. Skoro to vypadá, jako by měli místní k filmařům nějaké výhrady. A nebyl by to právě Midsomer, kdyby se tato nelibost nedala najevo obskurním způsobem.

To je vražda, napsala
Mohlo by Vás zajímat:

Hvězda seriálu To je vražda, napsala: Angela Lansbury si vzala gaye, dcera propadla vražednému kultu Charlese Mansona

Rozhádaní důchodci a nebezpečný kult

Staré křivdy jsou nejhorší. Dva senioři, plukovník Hammond a desátník Hicks, si nemůžou přijít na jméno. Jejich zášť trvá už devadesát let. Místní obyvatelé se jednoho dne rozhodnou, že Hammonda trochu vystraší. Uspořádají únos, a když mu zavážou oči, začnou mu vyhrožovat zastřelením. Připravená pistole vystřelí, ale jen slepé náboje, pak se ale vynoří záhadná postava, která má v zásobníku ostré náboje.

V epizodě s názvem Čarodějův učeň se stane předmětem vyšetřování tajemná smrt asistentky kouzelníka. Barnaby musí proniknout do tajné sekty, která si říká Midsomerský kruh magie. Nakonec zjistí, že za smrt ženy nemohou magické síly, ale vrah, který své oběti zabíjí šípy otrávenými jedem jihoamerických žab.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Vraždy v Midsomer Murders
ITV: Midsomer Murders

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Další články