Zákulisí filmu Super 8: Záhadná reklamní kampaň, tajemné monstrum a vzkaz na konci traileru

Zákulisí filmu Super 8: Záhadná reklamní kampaň, tajemné monstrum a vzkaz na konci traileru
Zdroj: TV Prima
Mysteriozní sci-fi Super 8 pojednává o skupině puberťáků, kteří se jednoho dne rozhodnou natočit vlastní zombie horor. Nikdo z nich však netuší, jak to celé dopadne. Název filmu odkazuje na kameru Super 8, na kterou parta kamarádu natáčela svůj horor.Když režisér Abrams zavolal Elle Fanningové, že dostala roli v jeho filmu, začala samou radostí křičet.Představitelé chlapeckých rolí dostali od štábu dárek. Mohli si nechat kola, na kterých ve filmu jezdili.Město Lillian, v němž se děj filmu odehrává, je pojmenováno po režisérově matce.+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Mysteriozní film Super 8, který dnes můžete vidět v televizi, byl uveden do kin v roce 2011 a od začátku jej provázela neobvyklá reklamní kampaň. Překvapení se ale nevyhnuli ani samotní herci. Co si na ně a na diváky připravili tvůrci filmu v čele s režisérem J. J. Abramsem a producentem Stevenem Spielbergem?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 21. února 2020

Mysteriozní sci-fi Super 8 dnes ve 20.15 vysílá Prima Cool. Pojednává o skupině puberťáků, kteří se jednoho dne rozhodnou natočit vlastní zombie horor. Nikdo z nich však netuší, jak to celé dopadne. Při poslední scéně filmu, kterou točí na malém nádraží, se přímo před nimi srazí s autem projíždějící vlak, který následně vykolejí. Tím to ale nekončí. Z města se začnou ztrácet lidé i zvířata. Celou oblast rovněž obsadí armáda a nařídí evakuaci. Mladí filmaři se však nehodlají vzdát a snaží se přijít na kloub tomu, co uniklo ze zamčeného vagónu havarovaného vlaku.

Neobvyklá reklamní kampaň

Zatímco ostatní filmy se propagují hlavně trailery a plakáty, tvůrci Super 8 začali na oficiální internetové stránky filmu nahrávat po částech dokument z proslulé Oblasti 51. V něm bylo možné shlédnout skupinku vědců studujících mimozemské stvoření a jeho kosmické plavidlo.

Nevadská Area 51 je již dlouhou dobu cílem všech, kteří se zajímají o mimozemský život. V přísně střežené oblasti se nachází tajná letecká základna, která vznikla v roce 1957. Před střediskem je umístěna sedmikilometrová letištní dráha, která měla sloužit k testování vysokorychlostních letadel, ta měla údajně vzniknout na základě mimozemských technologií. Američané potvrdili existenci základny až v roce 1994. Ani její umístění není náhodné. Okolní hory totiž znemožňují radarové sledování.

Zajímavosti o filmu Něco na té Mary je: Cameron Diaz roli získala díky nestydatosti režiséra
Mohlo by Vás zajímat:

Zajímavosti o filmu Něco na té Mary je: Cameron Diaz roli získala díky nestydatosti režiséra

Monstrum, které nikdo dopředu neznal

Zřejmě proto, aby byli herci skutečně překvapeni, neřekl jim dopředu režisér Abrams, jak bude monstrum, které uteče z vlaku, vypadat. Sdělil jim jen jeho jméno: Cooper. Kdo, nebo co, se tedy dostalo na svobodu? Kvůli komu se armáda vydala do takového Zapadákova, a proč nařídila evakuaci?

Cooper byl sice svým vzhledem skutečně monstrózní, ale na druhou stranu mnohem inteligentnější než lidé. K dispozici měl dokonce velmi pokročilou technologii, se kterou si zvládl postavit vlastní kosmickou loď. Měl šest končetin a pohyboval se jako pavouk, dokázal ovšem kráčet i po dvou. Mezi jeho schopnosti patřila zejména telepatie a telekineze. Živil se masem a nepohrdl ani tím lidským.

Vzkaz na konci traileru

V momentě, kdy se na konci traileru k filmu Super 8 oddaluje záběr od objektivu kamery, mihne se na obrazovce řada písmen. Když se video pustilo zpomaleně, objevil se nápis “scariest thing i ever saw”. I tentokrát nešlo o nic jiného než o další nápaditou reklamní kampaň.

Po zadání slov do vyhledávače se objevila stránka scariestthingieversaw.com, přes kterou bylo možné dostat se na vzdálenou plochu a následně skrze příkazový řádek ke zvukovému souboru s velmi podivným zvukem. Stránka byla svého času pravidelně aktualizována, takže se na ní objevovaly další podivné dokumenty a nahrávky.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA FOTKY Z FILMU SUPER 8:

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články