Milované i nenáviděné válenky: Letošní zima přeje nejnižším modelům i vysokým platformám

19 trendy bot zvaných válenky: Nosí se nízké, na platformě i jako pantofle
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Letošní nejtrendovější výška válenek. Značka, která je jejich průkopnicí, ji nazývá výstižně - přídomkem Ultra Mini. (UGG, 4 550 Kč)Nízkou variantu válenek s nepromokavou úpravou nabízí i značka Next. (960 Kč)Nízké kožené válenky s vyšší podrážkou. (Even & Odd, 1 170 Kč)Klasicky hnědá varianta z pravé kůže. (Reserved,  999 Kč)+ 15 fotek+ 16 fotek

Ani nemusíte vyrážet na hory, abyste si mohli užít trend se zimou a mrazem úzce spojený. Sněhule nebo, chcete-li válenky, se nosí i v městských závějích a jejich největší devizou je především výhřevnost. V plískanicích je ale raději nechte doma. Tedy, ty klasické kousky, letošní sezona přináší inovaci, která možná přispěje k jejich častějšímu módnímu angažmá i v průběhu nevlídného vlhkého počasí.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 04. 12. 2023 09:00

Patří ke kontroverzním modelům a rozhodně nepadly do oka všem. Když ale odhlédneme od jejich specifického designu, praktická funkce těchto hřejivých nazouvacích bot s kožíškem uvnitř je neoddiskutovatelná. Zkrátka neznáme teplejší zimní obuv, než jsou válenky.

A i když se jejich originální modely, především od dvou renomovaných značek vytvářejících své kousky často rovnou z pravé broušené kůže i kožešiny (UGG, EMU Australia), cenově pohybují ve vyšších hladinách, na trhu najdete mnoho levnějších variant z eko semiše či syntetických materiálů, které splňují specifická módní kritéria, ale i původní zadání, tedy hřejivou ochranu do nevlídného zimního počasí.

Nenáviděné i milované válenky

Módní přínos válenek ještě donedávna nebyl zrovna vysoký, s přibývajícími léty, kdy se zabydlely mezi nejnošenějšími modely podzimu a zimy, jejich hvězda ale stále pomalu stoupá. Letos tak jejich efekt vyniká jak nošen na holých nohou, tak v kombinaci s teplými ponožkami. A klidně pořádně vysokými, nošenými přes legíny nebo hravě vykukujícími z kratších nohavic širokých kalhot. A ještě jeden jasný směr je na nejnovějších modelech hřejivých válenek patrný. Jsou stále nižší a nižší. Naprostým hitem tak letos jsou doslova válenkové pantofle s nizoučkou patou.

Čím nižší typ, tím lépe, velí trendy

Nejpraktičtější a zjevně i nejnošenější ale stále zůstává nižší varianta kotníčkových sněhulí s kožešinovou stélkou. Dobře se nazouvají, doladíte jimi takřka jakýkoliv střih kalhot a neodoláte jejich heboučkým útrobám, kdykoliv budete stát před dveřmi a vyrážet do mrazu.

Válenky s rozhledem

Zaujme ještě jeden výraznější prvek, který obohatil nejnovější kolekce kontroverzních, ale praktických válenek. Všem modelům nápadně nabobtnala podešev. A to by mohlo přispět k jejich častějšímu nošení i v nevlídném období plískanic a břečky, která jejich vzhledu i funkci jinak významně neprospívá. Vyšší gumová podrážka tak vedle estetického a trendy efektu nabízí příležitost vyrazit v nich i častěji, než do romanticky zasněžených ulic nebo do après-ski baru na sjezdovce.

Nemáte své válenky? Změňte to!

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články