Vlasové proměny Terezy Maxové: V krátkém hnědém bobu mě nepoznala ani máma

Vlasové proměny Terezy Maxové: V krátkém hnědém bobu mě nepoznala ani máma
Zdroj: Se souhlasem Terezy Maxové/Lifee.cz/Filip Chocholouš/koláž Lifee
Topmodelka Tereza Maxová nosila v minulosti krátké nebarvené mikádo.Topmodelka Tereza Maxová zavzpomínala na dobu, kdy si nemusela barvit vlasy a nosila je krátce střižené.Tereza Maxová nosila jednu dobu také extrémně krátký účes.Aktuálně nosí Tereza Maxová polodlouhé blond vlasy. + 6 fotek+ 7 fotek

Topmodelku Terezu Maxovou (52) si dnes nedokážeme představit jinak, než v polodlouhých blond vlasech. V rozhovoru pro magazín Lifee.cz odhaluje všechny své vlasové experimenty a exkluzivně přidává své unikátní archivní fotografie, na kterých je ilustrováno široké portfolio jejích účesových proměn. Jaká je původní barva jejích vlasů? Ve kterém účesu ji nepoznala vlastní máma? A proč se jí nezdá aktuální trend přiznaných šedin? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 13. 06. 2024 12:00

Topmodelka Tereza Maxová (52) dnes nosí polodlouhé blond vlasy, ale z archivních fotografií, které nám poskytla je zřejmé, že v minulosti jí nebyly cizí vlasové experimenty. Nosila krátké mikádo i pokládané vlny. "Když jsem začínala s focením v Paříži a v New Yorku, tak jsem na vlasech neměnila vůbec nic. Neexistovaly barvy na vlasy ani melíry. Největší změna byla, když vám nalepili řasy," vzpomíná Maxová na začátky své kariéry.

"To se potom zlomilo, když si Linda Evangelista ostříhala a odbarvila vlasy na bílou blond. Byla to velká revoluce a inspirovaly se tím ostatní modelky," vysvětluje naše topmodelka. "Začala se dělat balayage, melíry a peroxidové blond. S technologiemi a novými metodami se začaly měnit také vizáže modelek."

Tereza Maxová: V novém účesu mě nepoznala máma

Vždy elegantní blondýnka Maxová dokázala před lety divoce experimentovat s barvou i střihem svých vlasů. "Měla jsem třeba tmavé vlasy, ve kterých mě ani vlastní mamča nepoznala. Měla jsem čokoládově tmavé vlasy střižené do krátkého bobu. Mamka za mnou tenkrát přijela na přehlídkovou sezónu do New Yorku, čekala jsem na ni na letišti a ona z letadla vystupovala s Jiřím Bartoškou, který vyrazil za Formanem kvůli filmovému festivalu," vzpomíná topmodelka na humornou situaci. "Přešla mě, vůbec mě nepoznala, musela jsem na ni volat."

Polodlouhé vlasy, které nosí dnes, tak jsou výsledek procesu hledání ideální délky a střihu vlasů. "Jeden čas jsem také nosila krátké vlasy. Ale mít dlouhé vlasy a nosit paruku, to je něco jiného, než mít krátké vlasy a potom dva roky čekat, než vám dorostou," vysvětluje Maxová, která se svým účesem mnohdy musela také přizpůsobovat zadání klienta, pro kterého fotila. "Zjistila jsem, že pro komerční účely jsou dlouhé vlasy lepší a modelka více pracuje. Ale vlastně jsou jednodušší i pro každodenní život."

S šedinami bych si připadala neupravená

Tereza Maxová nám také odhalila, jakou původní barvu měly její nebarvené vlasy. "Jako dítě jsem byla úplně blonďatá, později tmavě popelavá blond, hodně nevýrazná barva. Jsem ráda, že se to dalo melírovat a zesvětlit a že dnes existují barvy na vlasy," kvituje jedna z našich nejznámějších topmodelek. "Ač moc neexperimentuji, tak nejsem typ, který by vypadal dobře v šedivých vlasech," naráží Tereza Maxová na aktuální trend, který propagují například herečka Helen Mirren nebo česká topmodelka Pavlína Pořízková.

"Myslím, že člověk by měl dělat to, co mu vyhovuje a v čem se cítí dobře. Já bych si s šedinami připadala hrozně neupravená a než by mi to do šedivé kompletně odrostlo, trvalo by to příliš dlouho," vysvětluje nám Tereza. "Vzpomínám si, že se barvila také moje maminka. Barvila jsem ji o prázdninách kartáčkem na zuby, to je velká nostalgie," směje se.

Na pestrou paletu účesů, které za svoji kariéru vystřídala topmodelka Tereza Maxová se můžete exkluzivně podívat v naší velké fotogalerii.

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Související články

Další články