Doktor Vševěd z Na lovu: Manželka zůstává paní Columbovou a děti si žijí vlastním životem. Fanynky mám ve věku 50+

Doktor Vševěd z Na lovu: Manželka zůstává paní Columbovou a děti si žijí vlastním životem. Fanynky mám ve věku 50+
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
RNDr. Jiří Martínek, Ph.D. alias Doktor Vševěd je součástí partičky lovců v pořadu Na lovu.Fanynky u televizních obrazovek si Jiřího Martínka oblíbily díky dobře padnoucím oblekům, brýlím a humoru.Partička lovců podle Jiřího Martínka také vyráží na společné dovolené, kde se předhánějí v záludných otázkách.Jiří Martínek je charismatickým členem pořadu Na lovu. Základnu jeho fanynek prý tvoří ženy starší 50 let.+ 5 fotek+ 6 fotek

V pořadu Na lovu se mu přezdívá Doktor Vševěd, nosí dobře padnoucí oblek a přísné brýle. V civilu je RNDr. Jiří Martínek, Ph.D. seriózním zaměstnancem Akademie věd, který má doma spokojenou manželku s dětmi. V rozhovoru pro Lifee.cz odhaluje, jak tráví čas s ostatními lovci nebo jakou tajnou dohodu má s moderátorem Ondřejem Sokolem (51).

Veronika Nováková
Veronika Nováková12. 08. 2023 12:00

RNDr. Jiří Martínek, Ph.D. alias Doktor Vševěd je mezi lovci v pořadu Na lovu extrémně populární. A obrýleného charismatického Vševěda si pochopitelně oblíbily také fanynky u televizních obrazovek"Je jich celkem dost, píšou mi a mají zájem o fotky. Když jsem přednášel na Moravě, tam si prý kvůli mě sestřičky měnily služby. Většinou jsou to ale ženy 50+," přiznává Jiří Martínek v našem rozhovoru.

Život mu oblíbená soutěž převrátila vzhůru nohama. Stal se populárním, lidé ho poznávají na ulici, přesto zůstává Jiří Martínek věrný své ženě a dětem, byť stojí trpělivě v pozadí a vytvářejí mu rodinné zázemí. "Moje žena si zvykla. Máme dohodu, že na obrazovku nepůjde. Nikdy a nikde nepadlo její jméno a tak to také zůstane. Je to taková moje paní Columbová. Říkávalo se jí tak i dřív," naznačuje Martínek, jak se jeho žena staví k popularitě a slávě. "Svůj život mají také moje děti. Mají své zájmy a že je tatínek v televizi, tak to neřeší. Naštěstí se pohybují v úplně jiných sférách, takže nehrozí, že by přišel Vševěd II.," vysvětluje Martínek, který se živí akademickou činností.

Život po vstupu na televizní obrazovku

Jak vám změnila soutěž Na lovu život?

Lidé mě znají.

To znamená, že to byla změna k horšímu nebo k lepšímu?

Asi k lepšímu. Jsem moc rád, že mi televize Nova dala tuto šanci a že to můžu dělat. Vidím, že se ten pořad chytil a našel jsem disciplínu, kterou opravdu dobře umím a kde se můžu realizovat.

Přišly díky tomu také nové pracovní nabídky?

Musím říct, že diář prázdný opravdu nemám. Jezdím po přednáškách, protože jsem v uvozovkách atraktivnější televizní hvězda než obyčejný vědec z Akademie věd. Ale celkově jsem moc spokojený.

Proměnil se také váš styl oblékání?

Jsou věci, které si člověk s touto slávou uvědomí. Třeba to, že by měl také nějak vypadat. Už nejsem tak zarostlý, jako jsem býval, ale šatník se zásadně nezměnil. Košile a džíny, to zůstává i v civilu.

Ale přidal jste sáčka?

Sáčka jsem běžně nosil, ale to co mám na obrazovce, to je o několik řádů jinde.

Jaké jsou reakce žen? Píšou vám ženy z ulice?

Ano, mám i takové fanynky. Je jich celkem dost, píšou mi a mají zájem o fotky. Když jsem přednášel na Moravě, tam si prý kvůli mě sestřičky měnily služby. Většinou jsou to ale ženy 50+.

Proměnil se také váš rodinný život?

Rodinný život zůstává stále stejný. Stejná žena, stejné děti. Jsou mimo obrazovku a o slávu nestojí.

Nežárlí?

Myslím, že moje žena si zvykla. Máme dohodu, že na obrazovku nepůjde. Nikdy a nikde nepadlo její jméno a tak to také zůstane. Je to taková moje paní Columbová. Říkávalo se jí tak i dřív. A svůj život mají také moje děti. Mají své zájmy a že je tatínek v televizi, tak to neřeší. Naštěstí se pohybují v úplně jiných sférách, takže nehrozí, že by přišel Vševěd II.

S Ondřejem Sokolem na pivo nechodíme

S moderátorem Ondřejem Sokolem se častujete různými vtípky. Máte je domluvené dopředu?

Většinou je to spontánní, Ondřej je jako glosátor naprosto fantastický. Máme samozřejmě dohodu, kam a jak hluboko můžeme navzájem rýpat. On rýpe lépe, protože je řádově lepší herec než já. Držím si trochu méně komediální roli, protože mým hlavním zaměstnavatelem je Akademie věd a musím působit také lehce seriózně. Neměl bych ze sebe dělat úplného šaška. I tak se najdou lidé, kterým vadí jen to, že se objevuji v komerční televizi. S Ondrou si ale vyhovujeme, byť na pivo spolu nechodíme, protože Ondra pokud vím vůbec nepije. Ale s kolegy lovci si na pivo samozřejmě zajdeme.

Takže je z vás partička?

S kolegy lovci ano, perfektně jsme si sedli. Dohodli jsme se také, že pojedeme společně i na dovolenou. Bereme děti a jedeme! Čeká nás pět dní společné cesty. Nejhorší je dát dohromady termín, ale našli jsme jedno malé okno, takže vyrazíme a probereme základní otázky života.

A také potrénujete soutěžní otázky.

To také, ale my fungujeme jako normální lidé. Nikdo z nás není Sheldon Cooper a jsme schopní ve společnosti normálně fungovat jako kdokoli jiný.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články