Noblesní herec Ladislav Chudík: Životem se protrápil, ničily ho věčné problémy se zdravím

Ladislav Chudík
Zdroj: Česká televize
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Ladislav Chudík, legendární primář Sova z Nemocnice na kraji města, měl skutečně život plný nesnází. Osud mu rozhodně nepřál. Již od mládí trpěl zdravotními problémy, byl mnohokrát operovaný, a aby toho nebylo málo, bojoval navíc s depresemi, kvůli kterým si začal psát deník.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 11. září 2020

Ladislav Chudík byl slovenský herec a pedagog. Na počátku devadesátých let působil jako ministr kultury. Za svého života získal mnohá ocenění, mimo jiné Českého lva (za vedlejší roli ve filmu Kawasakiho růže) a státní vyznamenání, a to jak na Slovensku, tak i v Česku.

Hugh Grant
Mohlo by Vás zajímat:

Filmový krasavec Hugh Grant: Spustil se s prostitutkou, která díky tomu vydělala skoro dva miliony dolarů

Trpěl už od dětství

Život mu házel klacky pod nohy již od útlého dětství. Trpěl zápalem plic, bolestmi páteře, kvůli kterým musel spát v sádrovém lůžku, a migrénami. Trávil většinu času po nemocnicích. Vše se zhoršilo s povinnou vojenskou službou, tehdy se u něj poprvé objevily deprese. Zhoršily se i bolesti hlavy, jež se staly doslova nekonečnými.

“Ty migrény byly skutečně hrozné. Vadilo mi cvaknutí vypínače,” řekl herec. Následovalo dvanáct operací, během kterých si začal psát deník. S fyzickou bolestí se vypořádával i volejbalem, turistikou a divadlem. Léčit se pomocí pohledu na majestátní hory ho naučila jeho maminka. A když se postavil na prkna, co znamenají svět, nechal deprese a bolesti takzvaně za dveřmi.

Nina Popelíková byla česká herečka, manželka herce Oty Sklenčky. Po své matce, se kterou se její otec seznámil jakožto československý legionář a vojenský stavitel v ruském Vladivostoku, byla ruské národnosti.
Mohlo by Vás zajímat:

Herečka Nina Popelíková: Vrchní sestra z Nemocnice na kraji města si místo svetříků kupovala nářadí

Trápení prožil i v lásce

V roce 1957 si vzal Helenu, redaktorku slovenské Kulturní tvorby. Jednoho dne se však u ní projevilo lucidní snění čili snění s otevřenýma očima. Poté těžce onemocněla. Nejprve to začalo epilepsií, později se k tomu přidal nádor na mozku.

Změnila se celá její osobnost, začala být agresivní a v roce 1977 se rozešli. Takovou psychickou zátěž prostě nemohl vydržet a o dva roky později došlo i na rozvod. Helena si pak již žádného dalšího partnera nenašla, zemřela v naprostém osamění.

Katie Holmes už není sama. Její první láskou byl Joshua Jackson, osudovým Tom Cruise a ten poslední umí vařit
Mohlo by Vás zajímat:

Katie Holmes už není sama. Její první láskou byl Joshua Jackson, osudovým Tom Cruise a ten poslední umí vařit

Zkolaboval přímo na jevišti

Od roku 2005 se jeho zdravotní stav rapidně zhoršil. O pár let později zkolaboval přímo na jevišti Slovenského národního divadla. Trápily ho silné bolesti v žaludku, ale na operaci už nešel, lékaři raději nasadili léky.

V roce 2014 se mu zhoršil zrak, trápilo ho pravé oko, na které viděl jen na dvacet procent. Dostavil se také těžký zápal plic, kvůli kterému strávil poslední měsíce života v nemocnici. 29. června 2015 vydechl naposledy. Původně si chtěl jen na chvíli zdřímnout, ale již se ze spánku neprobudil. Dožil se 91 let.

Zdroj textu: krajskelisty.cz
Zdroj fotky: Česká televize

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články