Zuzka (44): S manželem jsme se pustili společně do hubnutí. Ten můj chlapák to nevydržel ani týden

Rodinné příběhy: S manželem jsme se pustili společně do hubnutí. Ten můj chlapák to nevydržel ani týden
Zdroj: Freepik

Zuzka se rozhodla, že v novém roce zhubne. Její manžel Alois se přidal, ale moc dlouho mu to nevydrželo. Nyní Zuzka hubne sama, protože Alois podlehl volání svíčkové a guláše.

Jana Jánská
Jana Jánská 08. 01. 2024 15:00

Už dlouho jsem chtěla zhubnout alespoň pět kilo, ale nějak jsem se k tomu nedokázala dokopat. Nedávno jsem si řekla, že už to nelze odkládat. A začala jsem s tím hned prvního ledna.

Chtěla jsem zhubnout

Zná to asi spousta matek. Nejdříve přibíráte kvůli těhotenství, pak se snažíte shodit poporodní kila. Jenže to ne vždy vyjde podle představ. Alespoň já se jich nikdy úplně nezbavila. Dnes mám nejen trošku širší boky, ale také břicho.

Nějak ale nebyl čas s tím něco udělat. Pořídila jsem si o něco větší kalhoty a doufala, že jednou si začnu kupovat menší čísla. Pak čas utíkal hrozně rychle. Kromě dětí a domácnosti jsem se věnovala také práci. Zkrátka nebylo kdy hubnout. Odkládala jsem to na později...

Manžel chtěl zhubnout taky

Teď už mám děti starší a nevyžadují tolik péče, takže jsem si čím dál tím častěji pohrávala s myšlenkou, že bych začala hubnout.

Pak byl konec roku, pořád jsem něco pekla a o Vánocích samozřejmě nesměl chybět bramborový salát a řízky. Na Silvestra jsem si řekla, že to takhle dál nejde. "Od zítřka začínám hubnout," řekla jsem manželovi krátce před půlnocí. Alois (42) kouknul na mě a asi pochopil, že to myslím vážně. "Víš co, jdu do toho s tebou," pronesl přímo slavnostně. A tak jsme si na to připili.

Prvního ledna jsme si ráno byli zaběhat a k obědu jsem udělala i salát. Alois na to chvíli zaraženě koukal. Něco takového totiž obvykle nemáme na talíři. Taky na to nejsem zvyklá. Ale pustila jsem se do toho a on také. Byla jsem ráda, že jsme v tom spolu. Dodávalo mi to motivaci.

Dnes už hubnu jen já

Pár dní se statečně držel. Jenže pak přišel pátek a to je den, když večer vyráží s kamarády na pivo. Slíbil, že si dá dvě a nic k tomu nebude jíst. Ale když dorazil domů, viděla jsem, že těch piv bylo víc. "Copak, páneček má pivní dietu?" zeptala jsem se ho s úsměvem. Zatvářil se rozpačitě a pak mi vyložil, že kromě hermelínu měl i zvěřinový guláš, kterému prostě nešlo odolat. A prozradil také, že přes týden měl v práci k obědu dvakrát svíčkovou.

Tehdy jsem ztratila parťáka na hubnutí. Druhý den ráno se mu totiž nechtěl vstát z postele, takže jsem si šla zaběhat sama. Po letech odkládání to teď nesmím vzdát. A budu pokračovat i bez toho svého chlapáka se slabou vůlí...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články