Brit si na zahradě postavil hobití doupě. Po paměti

25. Února 2018
Redakce Lifee.cz
Při stavbě nory, v jaké bydlel Bilbo Pytlík v Pánovi prstenů, čerpal Ashley Yeates jen ze znalostí Tolkienových knih.
Zdroj BoredPanda.com
Maličký sice není, chlupatýma nohama se ale s největší pravděpodobností chlubí. Třicetiletý designér a konstruktér Ashley Yeates z anglického Bedfordu za svým domem postavil repliku hobití nory, ve které bydlel Bilbo Pytlík z trilogie Pán prstenů. A to po paměti. Spoléhal se jen na své znalosti z knih J. R. R. Tolkiena a filmů režiséra Petera Jacksona.

„Bylo to v době, kdy měl první díl Hobita premiéru,“ řekl Yeates serveru Daily News. „Už dřív jsem udělal menší úkryty a začal jsem přemýšlet o tom, že bych to mohl zvednout na další úroveň.“

Nápad na stylový domek v podzemí přišel v momentě, kdy po vyvrácení stromu zůstala na jeho zahradě díra. A protože patří tento třicetiletý designér k příznivcům fantastické trilogie Pán prstenů, myšlenka na hobití domek probleskla hlavou okamžitě.

Pracoval na něm přes jeden rok. Což je úctyhodná doba vzhledem k tomu, že neměl k ruce žádný plán. Čerpal jen ze znalostí, které nabyl z tematických knih spisovatele J. R. R. Tolkiena a filmů Petera Jacksona.

„Měl jsem jen malou skicu s kusy a drobnostmi, ale vzniklo to z mojí představy v hlavě. Nic jsem přímo nevyhledával. Ale samozřejmě jsem se díval na filmy,“ dodal.

Výsledek je ohromující. Spokojen je i sám autor, i když by byl příště důslednější. „Všiml jsem si, že opravdové hobití díry jsou v kopcích a ne pod zemí. Kdybych měl udělat další, byl by velkolepý,“ odhalil Yeates. „Měl by několik pokojů, všechny možné vychytávky. Moc rád bych udělal další.“

Sázíme na to, že to nebdue trvat dlouho. Yeates se ostatně nechal slyšet, že ho realizace famózních projektů nesmírně baví. „Prostě jen s oblibou stavím věci, které lidi šokují,“ připustil.

Čarujte na zahradě také! Tyto kouzelné květináče zvládne i kutil-začátečník:

Kdopak tam přebývá? Mini zahrady v květináčích jsou hitem. A zvládnete je i vy

Diskuze

Reklama