DIY: Tento moderní rustikální polštář z šátku se stane vaší srdeční záležitostí

10. Února 2018
Redakce Lifee.cz
Na výrobu tohoto úžasného polštáře nebudete potřebovat ani jehlu, ani niť.
Zdroj ACraftyMix.com
Proč sobě neudělat jen tak radost. Tento polštář z šátku ve tvaru srdce dodá vaší ložnici moderní rustikální nádech i veselý punc. A co je na něm nejlepší, že ho vyrobíte bez jehly a nitě.
Reklama

Budete potřebovat:

2 totožné šátky

Krejčovské nůžky

Zubaté nůžky

Postup:

ACraftyMix.com

1. Položte oba šátky na sebe lícovými stranami dovnitř. Musí se dokonale překrývat. Přehněte je společně napůl a vystřihněte z nich pomocí krejčovských nůžek půlsrdce.

2. Rozbalte půlsrdce tak, aby se obě vrstvy stále vzájemně dotýkaly lícovou stranou. Kolem dokola je společně nastřihněte zubatými nůžkami – vytvořte třásně, které budou alespoň 6,5 cm dlouhé a 2,5 cm široké.

ACraftyMix.com

3. Přehněte každou třáseň nahoru (jednou třásní se míní obě dotýkající se vrstvy třásní) a v záhybu ji jemně nastřihněte, aby vznikla štěrbina.

4. Každou třáseň na konci stočte a provlékněte ji štěrbinou. Jemně ji utáhněte.

5. Tímto způsobem vytvořte uzlíky po celém obvodu polštáře, pět si nechte volných. Polštář vycpěte libovolným materiálem a utáhněte posledních pět třásní.

Moderní rustikální polštář rozsvítí vaši ložnici. Je ale i stylovým dárkem pro přítelkyni či ženy ve vaší rodině. Dárkem, u něhož nikdo nebude pochybovat, že je od srdce.

A je to!
ACraftyMix.com

Diskuze

Reklama