Na jakou plastiku jít ve 20, 30, 40 a po padesátce? Český Ken radí v omlazení pleti i těla

Robert Paulat
Zdroj: Herminapress/Freepik/koláž Lifee
Model a také majitel kliniky plastické chirurgie Robert Paulat přijal pozvání do talkshow Na kafeečko.Model Robert Paulat promluvil o svém single otcovství - syna mu odnosila náhradní matka.Robert Paulat říká, že se inspiroval návštěvou u zpěváka Eltona Johna.Robert Paulat se stal single tátou a je tak velmi spokojený.+ 11 fotek+ 12 fotek

Plastická chirurgie zažívá velký boom a pečovat o svoji krásu můžou dnes za pomoci medicíny od dvaceti let až do seniorského věku muži i ženy. Podle odborníka Roberta Paulata je ve dvaceti letech trendy konturace obličeje nebo výplň rtů, ve třiceti je po dětech čas na mommy make-over, ve čtyřiceti řešíme niťový lifting, a v padesáti bychom si k mladšímu vzhledu mohli dopomoci zákrokem, který je známý jako temporal lift. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 26. 04. 2024 12:00

Odborník na plastickou chirurgii Robert Paulat, kterému se kvůli dokonalému vzhledu přezdívá český Ken, otevřeně přiznává v talkshow Na Kafeečko, že botox si nechává pravidelně aplikovat od svých 25 let. Dvakrát ročně navíc podstupuje biorevitalizaci obličeje.

"To znamená vitaminy, kyselina hyaluronová, žádné výplně. Do tváře se napíchnou třeba čtyři body a obličej se rozzáří," vysvětluje Robert, jak důležitá je péče o pleť za pomoci moderních metod. Díky tomu také nemusí používat žádné krémy. "Mám doma jen mýdlo, žádné krémy, nehydratuji pleť. Beru tyto zákroky stejně jako dentální hygienu. Není tam ani žádná rekonvalescence, můžete jít rovnou natáčet nebo hrát divadlo. Po šesti týdnech je to nutné zopakovat," prozrazuje Robert aktuální trend.

Doporučené video: Robert Paulat v talkshow Na kafeečko

Estetické úpravy pro 20+: Konturace obličeje a rty jako Jolie

Ve dvaceti letech je podle Roberta Paulata klíčová dermatologie a pokud mladé dívky nebo chlapci trpí na akné, odstranit jej můžeme za pomoci laseru nebo peelingu. Trendy jsou potom šťavnaté a objemnější rty. "Dnes je velmi populární konturace obličeje, jako má Angelina Jolie - velmi ostré rysy. To se provádí kyselinou hyaluronovou, která se tam vpíchne a během deseti minut se krásně vykonturuje tvář včetně brady," popisuje Paulat. Ideály krásy se liší v závislosti na pohlaví. "Muži mají mít bradu rovnou a maskulinní, lícní kosti silné jako Robokop. Ženy mají mít naopak obličej do srdíčka, bradu do špičky." Ten, kdo nemá dokonale štíhlé obličejové rysy od přírody, může si pomoci toxinem botoxem, který se píchá do žvýkacího svalu. "Obličej se propadne a je užší."

Estetické úpravy pro 30+: Po dítěti na mommy make-over

Ve dvaceti a potažmo třiceti letech jsou stále trendy zvětšená nebo modelovaná ňadra. I to má svůj důvod. "Někdo se narodí a geneticky má prsa velikosti D nebo E, která zatěžují záda, pokud má dívka úzká malá ramena," popisuje Paulat, který je naopak příznivcem přirozeně velkých prsou. "Je každého rozhodnutí, co se svým tělem udělá. Můžeme toho člověka odmítnout s tím, že je brzy a ať si počká po porodu. Prsa potom spadnou vlivem gravitace," naznačuje odborník, jak mnohdy na prsou zapracuje příroda. "Až budete kojit, dáme vás dohromady – tomu se říká mommy make-over. V tom případě děláme zpevnění prsou v kombinaci s abdominoplastikou a stáhnutím diastázy," dodává Paulat. Zákrok se provádí během jedné hospitalizace.

Estetické úpravy pro 40+: Niťový lifting a vypadat, jako po dovolené

Ve čtyřiceti letech už by nás podle Paulata měly zajímat čistě omlazující procedury. "Řešíme horní a dolní víčka, mini facelift nebo niťový lifting, případně tekutý lifting kyselinou hyaluronovou. Je možné udělat liposukci podbradku. Už neřešíme silikonové implantáty, ale obličej, aby klienti vypadali, jako by právě přijeli z dovolené," odhaluje Paulat trend, který v současné době baví generaci uspěchaných čtyřicátníků.

"Facelift potom na obličeji poznáme tak, že před ouškem zůstane malinká čárka. Pokud jej podstoupíte v lokální anestezii, odpadá hrozba embolií a zkracuje se doba rekonvalescence. Odcházíte v doprovodu na domácí ošetření," vysvětluje odborník, jak minimálně naruší zákrok naše každodenní pracovní procesy. "S faceliftem bych nezačínal dříve než v padesáti, ale ve čtyřiceti letech s nitěmi a ozdravením obličeje." Zásadní je podle Roberta Paulata čistá, pěstěná a zářivá pleť.

Estetické úpravy pro 50+: Temporal lift pro pozvednutí obličeje

V padesáti letech doporučuje Robert Paulat chirurgický facelift, horní a dolní oční víčka. Zajímavou vychytávkou je také temporal lift, který se chirurgicky řízne ve vlasové linii. "Někdy se stane, že je člověk indikovaný na víčka a přitom jde o spadlé obočí. To umíme vytáhnout botoxem, ale vydrží to jen 12 až 16 měsíců, přičemž stále za to platíte. Pokud ale zajdete na tento invazivní zákrok, řízne se to ve vlasové krajině a je to bezbolestné," radí odborník, který zákrok se z dlouhodobého hlediska vyplatí.

Padesátnice a padesátníci podle Paulata ocení také liposukci, tedy odsávání tuku, ať už jde o břicho, paže nebo vnitřní stranu stehen. "Co nejde odsát, to jsou tváře. Ty se dělají lokálně, zevnitř úst. Nařízne se to v dutině ústní a vyndá se tukový prolaps. Tak vytvoříme propadlý obličej," popisuje náš odborník. S vlastním tukem se potom dá kouzlit v jiných tělesných partiích. "Tuk vysajeme, přečistíme, a vyplníme s ním třeba rty nebo nosoretní rýhy, takže v nich nemáte cizí materiál. V neposlední řadě se vlastním tukem vyplňují také prsa. Kdo má nulky, dovedeme tak udělat prsa velikosti B," uzavírá Robert Paulat.

Na majitele plastické kliniky Roberta Paulata se podívejte do galerie.

Související články

Další články