Anička Slováčková našla spřízněnou duši v Jindřišce: Přišla k nám s andělským posláním

Anička Slováčková našla spřízněnou duši v Jindřišce: Přišla k nám s andělským posláním
Zdroj: Tomáš Martínek/Extra
Herečka a zpěvačka Anička Slováčková se svou fenkou Jindřiškou.Anička Slováčková pojmenovala svoji fenku Jindřišku po dívčí postavě z filmu Pelíšky.Anička Slováčková říká, že na začátku byla jen velká růžová mašle a třetinové štěňátko. Anička Slováčková se na psím dopoledni potkala s kolegyní, herečkou Michaelou Kuklovou.+ 14 fotek+ 15 fotek

Herečka a zpěvačka Anička Slováčková (30) se v rozhovoru pro magazín Lifee.cz vyznala z lásky ke své černé psí kamarádce Jindřišce, která dostala jméno podle dívčí postavy v legendárním snímku Pelíšky. Jaké libůstky má Jindřiška a jak Aničce pomáhá překonat těžké období chemoterapií a léčby rakoviny? "Jindřiška je v Pelíškách moc hezká, něžná, ale zároveň je dost velká rebelka. Pasuje to na našeho pejsánka," říká v našem rozhovoru Anička, která do společnosti přišla ve slušivé blond paruce. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 24. 05. 2024 12:00

Herečka a zpěvačka Anička Slováčková (30) pečuje o svoji fenku Jindru společně se svým přítelem, jehož totožnost zatím ve společnosti úspěšně tají. Ostatně, nemá důvod ji odhalovat. My jsme Aničku s Jindrou potkali na psím dopoledni, které pořádala známá značka psího krmiva a černá kříženka Jindra si pozornost médií více než užívala, jak se můžete také přesvědčit v naší fotogalerii.

Anička, která stále dochází na chemoterapie, oblékla tmavě růžový svetřík, bílou sukni a nasadila blond paruku - vypadala skvěle a byla také v dobré náladě. To všechno díky Jindřišce. "Být na chvíli venku a vidět ten nádherný svět, který je za okny. Všechno není tak strašně šedé jako doma," říká Anička upřímně.

Doporučené video: Anička Slováčková pomáhá s prevencí rakoviny

Anička Slováčková pojmenovala fenku podle Pelíšků

Aničko, ve své fence Jindřišce jsi našla spřízněnou duši. Kde jsi ji vlastně objevila?
Jindra je z dočasné péče, z dočasky. Vyběhla na nás na inzerátu, našla jsem server – profily jako Štěně v nouzi nebo Zachraň štěně, Štěně do rodiny. Viděla jsem tam fotku malého černého a ustaraného stvořeníčka, byla asi třetinová. Měla na sobě růžovou mašli, která byla větší než to štěně.

Jméno Jindřiška je pěkné, české a originální. To byl také tvůj nápad?
Věděla jsem, že tohle je naše Jindřiška. Měli jsme toto jméno dlouhodobě vybrané. Věděli jsme, že chceme holčičku Jindřišku. Nápad vznikl kolem Vánoc, kdy jsme koukali na Pelíšky – jméno se nám moc líbí a Jindřiška je v Pelíškách moc hezká, něžná, ale zároveň je dost velká rebelka. Pasuje to přesně na našeho pejsánka.

Jaké má Jindra libůstky? Má nějaké oblíbené hračky?
Miluje všechny hračky. Jindřišce dávám nové hračky moc ráda, protože se jí pokaždé rozsvítí obličej a ona je okamžitě miluje. Spinká s nimi, potom jim rozkouše hlavu, a nakonec je zabije. Pokaždé začíná od hlavy. Je zajímavé, že i ten pes najde na hračce spolehlivě obličej. Ale co dělá nejraději je to, že raptoří nejen mně, ale i mého přítele. Ráno se přijde mazlit, je teď hodně mazlivá, ale potom začíná raptořit – tedy začne po nás skákat, olizovat nás, kousat do nosu. Je hrozně vtipné to pozorovat. Ráda třeba stele postel. Samozřejmě, je spousta věcí, které u ní potřebujeme dát do pořádku.

Takže chodí do školy?
Pejsek se vyvíjí a člověk neustále přichází na něco nového. Má skvělého trenéra. Chodili jsme k Jakubovi Slavíkovi, ale dlouho jsme tam teď nebyli. Jde nám hlavně o to, aby uměla poslouchat. Jakub dělá optimistickou cestu výchovy, kdy na pejska nekřičíme a nejsme na něj zbytečně ostří. Je vychovaná po dobrém, ale samozřejmě, že mi občas ujedou nervy a zařvu, je to jako s dítětem. V začátcích jsme se naučili, jak k pejskovi přistupovat po dobrém a jak vlastně pejsek přemýšlí. Pořád tam chodíme, ale teď jsme to trochu flákali, protože já to se svou léčbou moc nezvládám. Vím, že dveře tam máme pořád otevřené.

Jindřiška k nám přišla s andělským posláním

Kdo se stará o Jindřišku, když je ti po chemoterapii špatně?
Je to můj přítel, nebo moji kamarádi, kteří mají pejska Rózu. Jindra má spoustu psích kamarádů. Nebo se postará maminka mého přítele, říkáme jí babička. Ta ji má moc ráda, nedávno byla Jindra u babičky celý víkend. Ačkoliv je Jindra raubíř, tak je hrozně miloučká a lidé ji mají proto rádi.

Je to tak, že ti dokáže jen svou přítomností dobít baterky?
No naprosto! Myslím, že k nám opravdu přišla s nějakým andělským posláním – moc nám pomáhá i v těch nejhorších chvílích, abychom se smáli. Musíte s ní jít ven, nemůžete ležet doma. Když je vám špatně, procházka vám opravdu pomůže. Pokaždé mi pomáhá čerstvý vzduch, zajít s Jindrou na procházku, i kdybychom tam měly být jen deset minut. Být na chvíli venku a vidět ten nádherný svět, který je za okny. Všechno není tak strašně šedé jako doma.

Viděla jsem také, že Jindra má svůj vlastní Instagram. Už si zvykla na to, že je slavná?
Má a má tam dokonce přes tisíc sledujících, to je neuvěřitelné. Mám v plánu udělat jí merch a kompletně celý výdělek z něj dát na nějaký útulek. Už musím jen najít nějakou její vtipnou fotku a hezky ji graficky zpracovat. Chtěla bych to celé hodit do charitativní činnosti. S přítelem jsme si udělali trička s jejím obličejem a hrozně nás to nadchlo, proto bychom to chtěli udělat ve větším. Nebude to merch k desce, kterou jsme vyprodali, ale se záměrem někomu pomoci.

Na aktuální fotografie Aničky Slováčkové s její fenkou Jindřiškou se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články