Bez citů, nebo zoufalá: Susan Smith utopila své dva maličké syny v jezeře kvůli mladému milenci

Bez citů, nebo zoufalá: Susan Smith utopila své dva maličké syny v jezeře kvůli mladému milenci
Zdroj: Unsplash

Susanina psychika utrpěla první velký šok, když jí bylo šest let. Tehdy se jí zabil táta. Ona se ho pokusila následovat ve třinácti. Naštěstí přežila. Jenomže na ni čekala další rána. Otčím a sexuální zneužívání. Není tak divu, že v devatenácti utekla z domu a provdala se za muže jménem David Smith. Konečně měla vlastní rodinu. Dokud vše v roce 1994 nezničila.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 23. 10. 2023 11:00

Susan měla s Davidem komplikovaný vztah. Nevěřili si. David navíc ani netušil, že jeho žena trpí depresemi a poruchou osobnosti. A měla ještě jedno tajemství – v minulostii ji opustil jeden bohatý muž z Jižní Karolíny. Důvodem bylo, že nechtěl děti. A právě kvůli tomu se Susan rozhodla, že zavraždí své vlastní.

Od dětského traumatu k nešťastnému manželství

Susan Leigh Vaughan se narodila 26. září 1971 v Unionu v Jižní Karolíně jako nejmladší ze tří dětí a jediná dívka. O šest let později její otec Harry Ray spáchal sebevraždu. Susan se snažila s jeho smrtí vyrovnat tak, že si ponechala jeho sbírku mincí a zvukovou nahrávku s otcovým hlasem. Přesto to nestačilo. Ve třinácti si sáhla na život.

Když se její matka Linda provdala za Beverlyho C. Russela Jr., rozvedeného otce tří dětí, jenž byl zároveň úspěšným makléřem a členem republikánské komunity i křesťanské koalice v Karolíně, začalo pro ni období sexuálního obtěžování. Otčím ji osahával na prsou a genitáliích. O tom, čeho se na ní Beverly dopouští, uvědomila o rok později středoškolského výchovného poradce a svou matku.

Linda svého muže s tímto obviněním ihned konfrontovala. Přiznal se a slíbil, že půjde na terapii. Susan ale zneužívat nepřestal. Později se tak znovu pokusila o sebevraždu. Spolkla nadměrnou dávku aspirinu. Psychologové u ní diagnostikovali "poruchu přizpůsobení" a označili její chování za výsledek přílišného stresu. Zajímavé je, že s tím Susan souhlasila. Prohlásila totiž, že jí vlastně otčímovo chování nevadilo, alespoň se veškerá pozornost nestrhávala jen na její matku.

Nakonec si ale našla partnera, jehovistu pocházejícího z velmi přísného prostředí a kolegu ze supermarketu, kde pracovala, Davida Smitha. Vzali se po roce chození. Susan byla již těhotná. David v té době přišel kvůli nemoci o bratra. Jeho otec si zase chtěl vzít život. Oba tak měli za sebou tragické prožitky. Bohužel však ani jejich rodina nebyla šťastná. Skoro ihned po svatbě se začali hádat a jeden druhého podvádět.

Vražda dětí

Nejintenzivnější mimomanželský poměr měla Susan se synem ředitele firmy Conso Product, Tomem Findlayem. Pohledný mladý muž se s ní ale po čase rozešel. Napsal jí dopis, že není připraven žít se ženou, která má již své děti. Navíc ji obvinil z toho, že spala s jeho otcem. Jen o tři hodiny později odjela se svými dvěma syny (tříletým Michaelem a 14měsíčním Alexandrem) k jezeru Long Lake, kde je utopila.

Po návratu domů nahlásila odcizení auta a zmizení dětí. Prý ji přepadl nějaký černoch. Celkem devět dní se objevovala na televizních obrazovkách a v slzách prosila domnělého únosce o navrácení svých dětí. Policie ale nakonec její chatrnou pohádku prohlédla. Poté se ke všemu přiznala. Právníci se snažili její konání ospravedlnit těžkým dětstvím. Porota ji přesto v roce 1995 odsoudila k doživotí.

Nebyla při smyslech

Dnes si Susan odpykává trest v nápravném zařízení v Jižní Karolíně, kde byla přistižena, jak kouří marihuanu a spí s jedním strážným. V roce 2015 napsala dopis, v němž se hájila tím, že své děti zabila v momentálním pomatení smyslů. Nebylo to tak kvůli tomu, co prožila, nebo že by se snad snažila tímto zavděčit mladému milenci Tomovi (policie to považovala za její motiv), který děti nechtěl. Zatím tomu nikdo nepřikládá žádnou váhu. Její tvrzení se znovu prošetří v roce 2024, kdy bude mít nárok na podmínečné propuštění.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Susan Smith
Allthatsinteresting.com: The Disturbing Story Of Susan Smith, The Woman Who Drowned Her Children In A Lake

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články