Fit a krásnátestovánísoutěže

Magická moc svící: Jakou barvu a vůni zvolit, abyste nepropadla podzimní depresi a vaše mysl si odpočinula?

Zdroj:unsplash.com

+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

S krátícími se dny a brzkým soumrakem je lákavé se zachumlat do vlněného svetru, vzít si teplé ponožky a v měkkém křesle s horkým čajem na stolku se kochat pohledem na barevné představení z okna. K dokonalé podzimní atmosféře chybí už jen malý detail. Mihotavý plamínek svíčky, která vás uklidní a donutí zapomenout na každodenní starosti.

Barbara Lorenzová 29. září 2018

Lékem na depresi se svíčka nazvat nedá, rozhodně vám ale pomůže se dobře naladit. Oheň je už odpradávna symbolem bezpečí, jistoty a klidu. Ne nadarmo se s ním pojila spousta rituálů, protože byl vnímán jako zdroj síly a očisty. Vypněte na chvíli své myšlenkové pochody a v klidu se zadívejte do plamínku, který před vašima očima vytvoří smysluplnou, intimní a uklidňující hru.

Jestliže váháte, jakou barvu vybrat, můžete se řídit vlastními instinkty a pocity a jednoduše zvolit tu, která se nejlépe hodí do vašeho bytu. Pokud i tak tápete, inspirujte se symbolikou barev.

Ženy se častěji uchylují k barvě purpurové nebo růžové, které značí oddanost, lásku a cit. K rozveselení zvolte barvu oranžovou či červenou – dodají vám elán a navodí pocit štěstí a radosti. Myšlenky pozvedne a špatnou náladu zažene svíčka žluté barvy. V kostelech se pak setkáte se svícemi bílými, a to z důvodu, že bílá barva odkazuje na silnou energii a odevzdanost vyšší moci. Také zahání strach.

Thumbnail # Stále vás přepadá stres? Zkuste změnit svůj byt v zenový ráj
Mohlo by Vás zajímat:

Stále vás přepadá stres? Zkuste změnit svůj byt v zenový ráj

Zvláštní kategorií jsou pak svíce čakrové. Zelenou barvou najdete cestu ke svému srdci, veselí a radosti dosáhnete díky červené a k meditaci je nejvhodnější modrá. Tyto svíce jsou vyrobené ze stoprocentního palmového vosku.

Podle vědců na nás působí i vůně svíček, která v mozku vyvolává pocity a vzpomínky. Spolu s éterickými oleji i vonné svíčky omámí náš čich a díky jejich uklidňujícím účinkům jsou vhodné pro aromaterapii. Ve studených sychravých dnech, které přicházejí s podzimem, je pak velmi příjemné si v klidu domova zapálit svíčku s kombinací vůní hřebíčku, jablka, pomeranče a skořice. Po náročném dni v práci je pak uklidňující si pročistit hlavu, což se vám tímto způsobem podaří. Pro lepší soustředění a novou dávku energie zvolte vůni citrusovou, která vaše smysly probudí.

Pokud chcete zažít opravdovou pohodu, při koupi svíček nekupujte ty nejlevnější. Vybrat si výhodné balení o dvaceti kusech, aby vám potom byt „voněl“ jako po osvěžovači vzduchu na záchod, je cesta do záhuby. Kupte si raději jednu a dopřejte si krásně provoněný byt ponořený v tlumeném světle a intimní útulnou atmosféru klidného domova.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu