Velká postel, malý byt: Jak dojít kompromisu a ušetřit místo?

30. ledna 2019
unsplash.com
unsplash.com

Máte rádi, když se na posteli můžete pořádně roztáhnout? Velikost vaší ložnice vám to ale úplně neumožňuje. Respektive možná ano, ale vy si lámete hlavu, jak tam jen své lože vecpat, abyste z postele nevstali rovnou s nohama do koupelny.

Spaní v patře
Máte-li v bytě vysoké stropy, je pro vás „postel v nebesích“ jako stvořená. Velikou výhodou je právě ušetřený prostor – pod postelí si můžete zřídit pracovní koutek, šatnu nebo oázu odpočinku, když z patra spustíte záclonky.

Nevýhodou je, že čím výše spíte, tím větší vedro vám bude. Důležité je tedy hodně větrat. Myslete také na to, abyste postel umístili v dostatečné vzdálenosti od stropu. Neradi byste se asi každé ráno probouzeli s boulí na hlavě.

Sklápěcí postel
Tento způsob je hitem hlavně v zahraničí. Postel schovaná ve skříni se dá přes den kompletně „uklidit“, takže ušetříte spousty místa. Jediné, co musíte brát v potaz, je, abyste měli dostatek prostoru, až postel vyklopíte. Nemalou výhodou je také to, že lůžko můžete „zavřít do skříně“ i s peřinami a povlečením.

Rozkládací pohovka
Zřejmě nejjednodušší a nejčastější řešení. Ale také nejméně pohodlné. Pohovka zkrátka není postel, a pokud zvolíte levnou variantu, nejenže se špatně vyspíte, ale váš ortoped také nadšený nebude. Od nevyspání se navíc odvíjí celková nálada přes den, takže pokud zvolíte tuto variantu, rozhodně se nezdráhejte zainvestovat. Mnohokrát se vám to oplatí.