Fit a krásnátestovánísoutěže

Sebevražda šéfkuchaře z dokumentu Neznámé končiny všechny zaskočila. Anthony Bourdain si vzal život během natáčení

Thumbnail # Sebevražda šéfkuchaře z dokumentu Neznámé končiny všechny zaskočila. Anthony Bourdain si vzal život během natáčení

Zdroj:TV Prima

Oceňovaný dokument Neznámé končiny, který můžete sledovat na Prima Zoom, provází smutný stín tragédie. Průvodce po gastronomických zvláštnostech v těch nejzapadlejších koutech světa, respektovaný televizní šéfkuchař Anthony Bourdain, spáchal během natáčení sebevraždu. Kdo vlastně byl muž, který vařil a ochutnával v Kolumbii, Kongu nebo nevlídných oblastech Iráku?

Kamil Šivák 17. února 2020

Dokument Neznámé končiny můžete sledovat v pondělí ve 20:00 na Prima Zoom. Cestovatel a kuchař Anthony Bourdain (25. červen 1956 – 8. červen 2018) v něm navštěvuje známá i neznámá místa a snaží se divákům ukázat, jak se lidé v mnohdy exotických končinách stravují. Kromě toho komentuje i příběhy obyvatel, se kterými přijde během natáčení do kontaktu.

Thumbnail # Jako by mu z oka vypadl. Nejmladší syn Gordona Ramsayho na fotkách vypadá přesně jako slavný kuchař
Mohlo by Vás zajímat:

Jako by mu z oka vypadl. Nejmladší syn Gordona Ramsayho na fotkách vypadá přesně jako slavný kuchař

V roce 2018 však svět obletěla smutná zpráva. Jen týden poté, co Bourdain koupil obraz s názvem „Padající obloha a jak s tím žít“, spáchal v hotelovém pokoji ve Francii, kde zrovna natáčel další díl pořadu Neznámé končiny, sebevraždu. Oběšeného ho tam našel jeho přítel, francouzský kuchař Eric Ripert.

Měli ho všude rádi

„Anthony uměl jednu věc opravdu skvěle,“ svěřil se později jeho mladší bratr Chris pro portál Today.com. „Uměl lidem ukázat svět z té lepší stránky, a to i z oblastí, které jsou moderní společností odsuzovány. Nikdo zatím neudělal tak skvělé reportáže z Libye, Laosu či Konga jako Anthony. Nebyla to pouhá dokumentaristika. Bylo v tom cosi uměleckého a hluboce humánního,“ dodal.

Anthonyho životním cílem bylo odstraňování předsudků, a to za pomoci jídla, které je společným jmenovatelem pro všechny lidi na Zemi. Ukázal světu, že i ve státech zmítaných válkou se lidé dokáží semknout a fungovat. Že se vlastně ničím neliší od ostatních, neboť svůj životní boj nevzdají a snaží se přežít.

Thumbnail # Italská kuchyně podle šéfkuchaře Belliniho: Jak poznat kvalitní olivový olej a jaký sýr je vhodný na zapékání?
Mohlo by Vás zajímat:

Italská kuchyně podle šéfkuchaře Belliniho: Jak poznat kvalitní olivový olej a jaký sýr je vhodný na zapékání?

Považovali ho za přítele

Osoby, které vystupovaly v Anthonyho pořadu Neznámé končiny, ho nepovažovaly za novináře, ale za přítele. Za člověka, který se o ně skutečně zajímá. „Vzpomínám si na jednoho chlapíka z Konga, který měl zásadu, že nikdy nebude mluvit s novinářem ze Západu. U Anthonyho však udělal výjimku, a to proto, že se k němu choval jako rovný k rovnému,“ prozradil informaci ze zákulisí bratr Chris.

Vášeň pro poznávání světa a vaření zdědil Anthony po rodičích. „Rodiče se zase od Anthonyho naučili zkoušet nové věci. Častokrát jsme tak v New Yorku navštívili dánskou restauraci nebo čínskou čtvrť. Když se v Americe rozmohly stánky s indickým jídlem, zase jsme byli mezi prvními, kteří to okusili,“ zavzpomínal Chris.

Sebevražda

Chris rovněž uvedl, že si moc přeje, aby lidé k Anthonyho sebevraždě přistupovali bez předsudků. „Chodí za mnou hodně lidí a říkají mi, že i v jejich rodině se stala sebevražda. Když se jich ale zeptám na podrobnosti, mlčí. A to je myslím špatně. Není se za co stydět! Musíme o tom mluvit, hlavně, když nás samotné napadnou takové myšlenky. Věřím, že kdyby se v tomto od nás můj bratr neizoloval, dokázali bychom mu pomoct.“

„Nikdy bychom se neměli stát, jako pozůstalí, terčem posměchu nebo pomluv kvůli tomu, že jsme v očích jiných lidí selhali. Někdy to člověk nedokáže rozpoznat. Pak je jen na tom daném jedinci, aby se nebál a svěřil se své rodině,“ dodal Chris na závěr rozhovoru.

Thumbnail # Základy české kuchyně podle Vaňka a Pohlreicha: Jak na vývar, knedlíčky, omáčky
Mohlo by Vás zajímat:

Základy české kuchyně podle Vaňka a Pohlreicha: Jak na vývar, knedlíčky, omáčky

Podobné články

Zavří­t reklamu