Slon truchlí dlouho a je vytrvalým plavcem. Plus dalších 5 věcí, které jste o něm určitě netušili

8. dubna 2018 Lenka Šebestová
Pixabay
Pixabay
Témata: charakter, slon, zoo, zvíře

Slon působí jako velké nemotorné zvíře. Lze o něm zjistit spoustu zajímavých informací, které určitě stojí za to si přečíst. Žije dlouho a samotářsky a překvapí nás ještě ledasčím dalším. Ať už velikostí svého mozku nebo schopností vytrvale plavat.

Dokáží vytrvale plavat

Škála potravy slonů je skutečně široká a občas se stane, že někde zkrátka dojde. Slon si z toho nic nedělá a jde tam, kde je jí dostatek. Klidně přitom přebrodí velkou řeku.

Nedupe

Sloni v zoo na sobě mají řetěz, který je připoután na noze. I to má svůj důvod. Tohle velké zvíře se totiž dokáže pohybovat neuvěřitelně tiše, takže řetěz slouží v tomu, aby pečovatel věděl, kde slon zrovna je.

Těhotenství

Když chce mít slonice mladé, musí se připravit na složitý proces. Celé těhotenství totiž trvá neuvěřitelných 22 měsíců, což je nejdéle ze všech zvířat.

Dlouhověkost

Sloni jsou známi svou dlouhověkostí, dožívají se až 70 let. I proto se říká mít paměť jako slon, protože ten si věci pamatuje dlouho do minulosti. Mimochodem, slon má jeden z nejtěžších mozků.

Emoce

Po ztrátě člena stáda je slon skutečně smutný. Po jeho odchodu truchlí společně se zbylými slony den nebo dokonce dva, a to na místě, kde nejstarší slon zahynul.

Neděle 24. 3

3 skvělé tipy z luštěnin: Ochutnejte salát z cizrny s uzeným kachním prsem, krémovou čočkovou polévku i kaši ze žlutého hrachu s grilovaným filetem ze pstruha

Stále více lidí obohacuje svůj jídelníček rostlinnou stravou. Do popředí se znovu dostávají suroviny, které byly v našem prostředí využívány po ...

Více

3 skvělé tipy z luštěnin: Ochutnejte salát z cizrny s uzeným kachním prsem, krémovou čočkovou polévku i kaši ze žlutého hrachu s grilovaným filetem ze pstruha