Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářka Besky byla hostkou Miluše Bittnerové v talkshow Na kafeečko.Veronika Beskydiarová alias Besky se svým partnerem, hvězdou seriálu Zlatá labuť, hercem Adamem Vaculou.Besky vydala po vítězství v soutěži MasterChef dvě kuchařské knihy.Besky jsme mohli vidět také pravidelně vařit ve Víkendové snídani na Nově.+ 15 fotek+ 16 fotek

Cukrářka Veronika Beskydiarová alias Besky (30) navštívila talkshow Miluše Bittnerové Na kafeečko. Promluvila o svém nevydařeném prvním manželství, které nazývá toxickým a také popisuje, jak podobně nezdravý typ vztahu rozpoznat. V čem se liší její aktuální partner, hvězda seriálu Zlatá labuť, Adam Vacula? A čím ji bývalý manžel nejvíce vytočil?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 16. 06. 2024 08:00

Cukrářka Veronika Beskydiarová alias Besky (30) vyhrála kulinářskou soutěž MasterChef v roce 2021, aniž by někdo tušil, jak velkým problémům čelí ve svém manželském životě. Díky vítězství se jí svět obrátil vzhůru nohama, začala se naplno věnovat gastronomii a našla si také nového partnera, se kterým aktuálně zařizuje dům.

V čem je hvězda seriálu Zlatá labuť, herec Adam Vacula (36), tak jiný oproti jejímu exmanželovi? "Adam je velmi emočně založený člověk a také mu vadí, když je něco nevyříkané. Hned to cítí a hned se mě ptá: „Co je?“ „Nic!“ On mě v tom ale nenechá a jde do mě, dokud to téma neotevřeme. Ne vždy je to pohádka, ale je to základ zdravého vztahu. Něco podobného jsem v podstatě nezažila," vypráví Besky otevřeně v talkshow Na kafeečko.

Besky partner nepodpořil na finále MasterChefa

Besky, miluju důvod, proč jsi se přihlásila do MasterChefa. Pochopila jsem, že jsi tam nejprve chtěla přihlásit mámu.
Absolutně! Dodnes mám v telefonu její přihláškové video, o kterém neví. Smažila květák. Na tajňačku jsem ji natáčela s tím, že to bude její přihláškové video. Následovala debata s tím, že to mám okamžitě smazat, protože ona nebude nikam chodit. Jako památku to video stále mám.

Jak jsi se tam tedy najednou ocitla?
Ani já jsem netušila, co to je MasterChef. Že to není jen o vaření, ale je to také o interakci s kamerami. Znala jsem tu soutěž, ale jako člověku mimo obor mi to nedošlo. Říkala jsem si, jak je možné, že jsou to amatéři a stejně ví, co mají jak dělat?! „Tak jdeme do toho, nikdo ti to neřekne.“ Šla jsem do toho v tajnosti a s velkou vnitřní trapností. Nevěřila jsem si. V té době jsem navíc měla po boku exmanžela, který to absolutně degradoval a řekl mi: „Ho ho ho, no tak to je trapas, že jsi se přihlásila!“ Proto jsem to držela v tajnosti a nikdo nevěděl, že jsem poslala přihlášku.

Kdy se to tedy dozvěděli?
Byl lockdown. Dozvěděli se to, až když se to začalo vysílat. Už se to promovalo, takže mi psaly holky z Banské Bystrice, jestli jsem to já. „Ano, zkusila jsem to.“ Měla jsem podepsanou mlčenlivost, ale věděla jsem, že jsem to vyhrála.

Jak dlouho jsi to nesměla říct?
V reálném životě jsem vyhrála 22. ledna. Vy jste to v televizi viděli někdy v listopadu. Byl to skoro rok, a proto bylo těžké mlžit. Později už lidé viděli, že jsem v top sedmičce a ptali se. „No, tak držte palce,“ říkala jsem – a už to nikdy nechci slyšet! Říkala jsem to asi rok.

Besky žila v toxickém prvním manželství

Vdávala jsi se velmi brzy.
Už jsem to skoro vytěsnila, jako bych si nemohla vzpomenout, ale mohlo mi být 26 let, možná 24.

Proč jsi se vdávala tak brzy?
Obecně jsem rodinně založený člověk. Měla jsem za to, že když s člověkem tvořím pár let domácnost, tak proč čekat? Netoužila jsem objevovat nic dalšího. Takže to přišlo a bylo to velmi samozřejmé. No, a potom to začalo.

Proč to nevyšlo? Proč máš pocit, že se stala chyba? Většinou se chyba stává na obou stranách…
Přesně tak. Proto mi přijde zvláštní vztahy rozebírat – proč nevyšly – když v tom vztahu jsou dva lidé. U nás to bylo velmi zvláštně toxické v rámci různých věcí. Tak jsem to vnímala já. Pro mě to byl naprostý pád dolů a otřesná životní zkušenost. Jak to vnímal on? Možná stejně, to nevím.

Já jsem nic podobného nezažila, ale měla jsem dojem, že toxického člověka musíš poznat hned na začátku?
A to je velký omyl. Budu mluvit obecně – častokrát lidé působí, že jsou nejlepší na světě, ale za zavřenými dveřmi je to jinak. Nejhorší je, že lidé jsou na to dva. Ten jeden člověk si velmi těžko dokáže uvědomit, že je něco špatně, protože častokrát to ani nesdílí s okolím. Stydí se, má výčitky, že za to možná může on, a tak běhá v kruhu. Vstřebává všechny ty věci, myslí si, že je nejhorší a že je příčinou všech problémů na světě. U mě se to začalo velmi jednoduše odrážet na zdraví – začala jsem přibírat a ocitla jsem se v životě na velmi smutném místě. Obecně – vezměte si, že máte manžela, který vás nepřijde podpořit na finále MasterChefa. To mluví samo o sobě a tím bych to uzavřela. Šokující, že?

Byla to pro tebe v tu chvíli nejdůležitější událost v životě a pokud tam někdo měl být, tak tvoji blízcí.
Ano, a ti tam byli. Moje máma a můj otec.

Dobře, tak pojďme k tomu aktuálnímu vztahu, krásnému.
Ano! Všude se říká – mluvte se svým partnerem o všem. Zkouším to, někdy je to těžké, ale nese to své ovoce. Jsem rovná a jsem šťastná, co společně vytváříme.

Zkoušet to můžeš v okamžiku, kdy máš stejně otevřeného partnera.
Přesně tak. Adam je velmi emočně založený člověk a také mu vadí, když je něco nevyříkané. Hned to cítí a hned se mě ptá: „Co je?“ „Nic!“ On mě v tom ale nenechá a jde do mě, dokud to téma neotevřeme. Ne vždy je to pohádka, ale je to základ zdravého vztahu. Něco podobného jsem v podstatě nezažila. Konečně!

O čem dalším promluvila Veronika Beskydiarová alias Besky:

  • Jak získala norský pas
  • O cestování s rodiči
  • O zákulisí soutěže MasterChef
  • O velké kuchyni v novém domě
  • Proč Adam Vacula miluje jejich sklep
  • Proč na Adama Vaculu žárlí
  • O vegetariánství svého partnera

Související články

Další články