Psycholožka Laura Janáčková prozrazuje nejdůležitější větu pro spokojený vztah

Psycholožka Laura Janáčková a její pořád Laura a její odpovědi je tu s dalším dílem. V něm prozradí, jaké je nejdůležitější věta v partnerské komunikaci i do jakého věku je žena pro muže nejvíce atraktivní. 

Kristina Vodičková
Kristina Vodičková11. 02. 2024 18:00

V předešlém díle jsme se věnovali otázkám ochrany před početím při prvním pohlavním styku i vztahové otázce, zda se protiklady přitahují. Pojďme tedy rovnou k dnešním otázkám, na které odpovídá psycholožka a sexuoložka Laura Janáčková.

Vaše dotazy můžete posílat na otazkynalauru@lifee.cz.

Jaká je nejdůležitější věta v partnerské komunikaci? (Bára, 33 let)

Tak, Báro, to vím naprosto přesně! Moje babička vždycky říkávala větu "Máš pravdu!" A když to řekne muž nám ženám, tak se také nebudeme hádat. Všichni jsme rádi! Takže když budete využívat "Máš pravdu!", bude to fungovat perfektně.

Co ještě doporučit? Každý rád slyší na sebe chválu. Takže pochvalu. Ale musí být cílená! A jestliže ji chceme zacílit na 100 procent, tak je dobré se zaměřit na odlišnosti v sebevědomí muže a ženy. U nás žen je dáno sebevědomí nejen našimi jedinečnými vlastnostmi, ale také atraktivitou. Takže muž, když pochválí ženu za to, že jí to sluší, že vypadá krásně, že má hezké oči, že se na něj hezky dívá, tak se jistojistě trefí do černého! No, a muži? Sebevědomí muže je dáno výkonem! Takže my ženy, když pochválíme partnera za to, že je skvělý sportovec, že něco úžasně dokázal opravit nebo dokonce, že je i skvělý manžel či milenec, tak se určitě strefíme také na 100 procent.

Jak staré ženy se líbí mužům rozdílných věkových kategorií? (Vojta, 25 let)

Aha! Vojta možná neviděl můj příspěvek na LinkedIn, kde jsem uváděla graf, jak to ve skutečnosti je a který nebyl vůbec příjemný pro nás starší ženy. Protože tam se uvádělo, že mužům se líbí mladé dívky. Mladé a plodné ženy! To znamená, že to věkové rozmezí je nejvyšší podle evoluční sexuologie od 16 do 22. Ještě do 35 to drží, a pak atraktivita ženy lehce klesá. Mužům se tedy líbí potencionální partnerky nejvíce okolo 20, 23 let. A to dokonce i těm padesátiletým!

Může nám umělá inteligence pomoci v seznámení? (Eliška, 29 let)

Další dotaz je o umělé inteligenci... Eliška se ptá, jestli nám technologie mohou pomoci při seznámení. Tady je odpověď: Může i nemůže. Umělá inteligence si určitě bude vědět rady a bude tvrdit, že určitě! A že dokonce seznámení za nás vyřeší! Všichni jsme viděli, jaký jsme udělali pokrok třeba v době pandemie, protože tam se děly věci! Většina z nás byla na internetu a mnoho lidí se seznámilo právě díky němu. No, ale potom někdy nevěděli, co si mají s novým protějškem povídat. Umělá inteligence jim tam začala radit, třeba i o jakých tématech se mají bavit. Ale od té doby už pokročila doba a dnes je to tak, že jak se ráno probudíte, otevřete počítač. A najednou na vás vyjede stránka, kde máte jasně a přesně stanovený svůj profil. A co víc - nemusíte se ani namáhat, abyste složitě klikali nalevo nebo napravo, protože umělá inteligence vám vybere i toho nejvhodnějšího partnera. Takže takhle nám pomáhá. Ale co když se s ním potkáte? Co když si nebudete vonět? Tak tam může přijít zklamání... Takže možná pomůže na tom začátku, ale nikdy nepomáhá stoprocentně.

Jak na poslední otázku odpovídá umělá inteligence?

I když umělá inteligence může být využívána v různých oblastech lidského života, včetně komunikace a seznamování, je důležité si být vědomi několika aspektů. Existují různé formy a aplikace pro online seznamování, které využívají algoritmy a umělou inteligenci k nalezení vhodných partnerů na základě různých kritérií. Umělá inteligence může poskytovat informace a poradenství týkající se mezilidských vztahů, komunikace a seznamování. Některé platformy mohou využívat analýzu chování a preferencí uživatelů k vylepšení algoritmů a nabízení lepších možností pro seznamování. Je však důležité si uvědomit, že umělá inteligence nenahradí klíčové aspekty lidské interakce a vztahů, jako je emocionální spojení, vzájemná podpora a společné prožívání. Přestože technologie může usnadnit seznámení, konečný vztah vyžaduje skutečné lidské prožitky a porozumění. Při používání technologií pro seznamování je také důležité být obezřetný a chránit své soukromí a bezpečnost.

Závěrečná slova Laury Janáčkové

Umělá inteligence nám odpověděla správně a musím říct, že jsem i ráda, že si je vědoma svých rezerv. Ale jak už jsem řekla, úplně zapomněla na čich! Protože náš čich je to nejdůležitější, aby vznikla vzájemná blízkost, dokonce i zamilovanost a láska. Takže očichat se je to "správné, makové". Tak!

Související články

Další články