Dana (43): Tchán se neustále navážel do mých kil navíc. Uštědřila jsem mu lekci

Příběhy o tchánech a tchyních: Tchán se neustále navážel do mých kil navíc. Uštědřila jsem mu lekci
Zdroj: Freepik

Dana je celý život při těle. Holka krev a mléko. Zatímco manžel Standa její křivky miluje, tchánovi se líbí štíhlé ženy a Danina postava je mu trnem v oku. Při každé návštěvě si proto Dana vyslechla nějakou rádoby vtipnou poznámku.

Adéla Šťastná
Adéla Šťastná 19. 05. 2024 07:00

Stojím před zrcadlem a kontroluji se ze všech stran. Jedeme totiž na návštěvu k manželovým rodičům. Pokaždé mě tchán urazí nějakou vtipnou narážkou na mou postavu.

Prostě jsem žena, co má boky jako skříň

Se Standou jsme krátce. Náš vztah začal před rokem a půl. Totální uragán. Standa se do mě bláznivě zamiloval a vše nabralo rychlý spád. Po měsíci jsme spolu začali bydlet, za půl roku mě Standa požádal o ruku, přesně za dvanáct měsíců od seznámení jsme se vzali a teď jsme asi půl roku manželé. Standa o mně hovoří jako o své spřízněné duši, miluje každou mou oblinu a prostě nám to klape ve všech směrech.

Celý život jsem stejná. Už na základní škole jsem nebyla štíhlá. V pubertě mě to trápilo. Pak jsem porodila dvě děti a nebyl čas řešit kila. Obzvlášť, když i můj první manžel obdivoval baculky. Na ulici se neotočil po štíhlé ženě, ale po té, která měla velká prsa a zadek. Navíc jsem od všech ve svém okolí slýchala, že svá kila umím nosit. Vždy jsem byla upravená, výrazně namalovaná, na hlavě šik účes a rozhodně jsem se nemaskovala neforemnými kusy oblečení. A světe, div se, o lichotky jsem nouzi neměla.

Přivdala jsem se do štíhlé rodiny

Jenže manželova rodina byla jiná. Všichni měli atletické postavy. Nesportovali, ale byli velmi štíhlí, samá ruka a samá noha. Jako přes kopírák. A pak jednoho dne přivedl Standa domů mě. Maminka byla taktní, prohlížela si mě, ale nic přede mnou nekomentovala. Zato Standův tatínek svůj názor vyjadřoval od prvního dne. "Teda, Stando, nikdy jsi nám žádnou dívku nepředstavil a teď přivedeš rovnou dvě," smál se. Dívala jsem se na něj se zdviženým obočím, ale bylo mu to jedno.

Doma jsem Standovi řekla, že mi je chování jeho otce nepříjemné. "Stando, jsem, jaká jsem, a žiju se sebou už strašně dlouho. Uráží mě, že mě tvůj otec hodnotí. Vždyť on se vysmívá i tobě. Tvému vkusu," vyčetla jsem mu. Standa mě vzhledem k věku svého otce žádal o shovívavost. Celý život jsem si vědoma své váhy a respektuji, že někomu se silnější ženy nemusí líbit. Ale jsem sebevědomá a nenapadlo by mě, že mě někdo bude hodnotit jen podle váhy. Mám i mnoho jiných kvalit. A to, jak vypadám, a moje sexualita je výhradně moje a manželova parketa.

Tchána jsem odbyla a zatím je klid

Při minulé návštěvě tchán pronesl: "Danušce dáme jen jeden knedlíček. Už má dost baculaté tvářičky." Skřípala jsem zuby, ale nechtěla jsem dělat dusno. Ani koláč ke kávě jsem si nevzala, aby tchána nenapadla další vtipná hláška. V závěru návštěvy jsme společně obdivovali zahradu a tchyně mi chtěla ukázat cosi ve sklepě. Vedly tam ale jen dveře široké 60 centimetrů.

Tchyně šla přede mnou, já za ní a za námi tchán. Když jsem vcházela do dveří, tchán se začal nahlas smát: "Teda, Danuško, ještě chvíli a zašprcneš se nám tady mezi futrama." Otočila jsem se a s úsměvem tchánovi sdělila: "To byste musel, tatínku, chodit na brigádu, abyste mě uživil. Ale Standa by mě tu nenechal a nějak by mě ven vytlačil, nebojte."

Narážky na můj vzhled tímto výrokem skončily. Nedávno jsem si volala s tchyní, prý upekla bublaninu, tak si dám kousek ke kávě. Standa mi dal před odjezdem pusu se slovy: "Jestli dneska táta něco pronese, zastanu se tě. Už toho mám dost a klidně se s ním pohádám." Tak uvidíme.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články