Dcera Františka Pláničky v Ulici: Dana Lukešová zamířila před kameru na prahu devadesátky

Dana Lukešová si zahrála návštěvnici bistra.
Zdroj: se souhlasem TV Nova
V seriál Ulice si zahrála Dana Lukešová, dcera fotbalové legendy Františka Pláničky.Legendární fotbalový brankář František Plánička je na fotce z července 1932 zachycen při zákroku v průběhu zápasu Juventus-Slavia.Dana Lukešová prozradila, že seriál Ulice sleduje už od začátku.Dana Lukešová si zahrála návštěvnici bistra.+ 1 fotka+ 2 fotky

V seriálu Ulice pravidelně hostují zajímaví lidé. Nejnověji se před kamerami objevila Dana Lukešová (89), dcera legendárního fotbalisty Františka Pláničky. Co ji tam čekalo a proč se rozhodla hrát v Ulici?

Imrich Rešeta
Imrich Rešeta 10. 05. 2024 14:20

Život občas píše neuvěřitelné příběhy. Jedním z nich je i cesta Dany Lukešové před kamery v oblíbeném seriálu Ulice. Vše začalo, když scenáristé Ulice vymýšleli fotbalovou zápletku u Marečkových. Nadšený fanoušek kopané Luboš Mareček (Rostislav Novák st.) chce motivovat vnuka Vojtu (Felix Šrámek) před důležitým zápasem. A tak mu objedná plakát Františka Pláničky, jednoho z nejlepších světových fotbalových brankářů všech dob...

Dana Lukešová sleduje seriál Ulice

Produkce Ulice se kvůli natočení této scény obrátila na klub SK Slavia Praha, s nímž byl Pláničkův fotbalový život nerozlučně spjat. Souhrou náhod se tak stalo během příprav oslav sto dvacátého výročí narození fenomenálního brankáře. Odtud to byl už jen krůček k oslovení Dany Lukešové, dcery Františka Pláničky.

Vyšlo najevo, že tato temperamentní dáma, jež letos oslaví neuvěřitelné jubileum, devadesáté narozeniny, je velkou fanynkou Ulice. Nevynechá jediný díl seriálu a osudy jeho postav sleduje od samého začátku. Štáb ji proto pozval do ateliérů, aby nahlédla do zákulisí natáčení.

Dcera Františka Pláničky v seriálu Ulice

Protože se geny nezapřou, Dana Lukešová se nezalekne žádné výzvy, stejně jako její slavný tatínek, na kterého s láskou vzpomíná. Když jí produkce nabídla, že si ve svém oblíbeném seriálu může zahrát zákaznici v bistru Nyklových, neváhala a souhlasila.

A jak si užila návštěvu ateliérů i svou první hranou roli před kamerou? „Z prohlídky ateliérů jsem překvapená, nadšená a naprosto unešená. Všechno je zde do detailu propracované a vypadá reálně. Jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí natáčení.“ Na otázku, co se jí na seriálu líbí úplně nejvíc, dodává: „Líbí se mi ta skutečnost života.

Zdroj informací:
TV Nova: Seriál Ulice

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články