TestováníSoutěže

10 málo známých faktů o princi Georgovi: Čím tátovi připomíná Harryho a jakou přezdívku vymyslel královně?

10 málo známých faktů o princi Georgovi: Čím tátovi připomíná Harryho a jakou přezdívku vymyslel královně?
Zdroj: Showpix
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Ač minulý týden oslavil teprve osmé narozeniny, je princ George jednou z nejsledovanějších celebrit Velké Británie. Zásluhu na tom nemá jen fakt, že se v budoucnu stane hlavou monarchie, ale i jeho přemýšlivá osobnost a neuvěřitelná podoba s tátou. A co ještě byste měli o nejstarším potomkovi Williama (39) a Kate (39) vědět?

Tereza Švandová 1. srpna 2021

Ač se vám jeho obličej vybaví prakticky okamžitě, jeho soukromí máma s tátou pečlivě střeží. Přesto něco málo na veřejnost proniklo. A možná vás překvapí, se ve třetím následníkovi britského trůnu ve skutečnosti ukrývá.

Georgovo narození ve znamení historické události

Věděli jste, že když se George 22. července 2013 narodil, došlo teprve podruhé v historii k okamžiku, kdy byly naživu tři generace čekatelů na britský královský trůn? Poprvé se tak stalo mezi lety 1894 a 1901 za vlády královny Viktorie.

Královské povinnosti už v 9 měsících

Neoslavil ještě ani rok a už se svými rodiči vyrazil plnit královské povinnosti, když je roku 2014 doprovázel na oficiální návštěvě Nového Zélandu a Austrálie. Ač se během tour objevil jen na dvou akcích, i tak ho BBC označila za hvězdu události.

Výchova princátek podle Kate Middleton: Mají omezené kapesné a přísná pravidla, na co se mohou dívat v televizi
Mohlo by Vás zajímat:

Výchova princátek podle Kate Middleton: Mají omezené kapesné a přísná pravidla, na co se mohou dívat v televizi

George má sedm kmotrů

Na nedostatek lidí, kteří by nad ním drželi ochrannou ruku, si George rozhodně stěžovat nemůže. Počet jeho kmotrů dosáhl čísla sedm a jedná se o následující lidi: vnučku královny Alžběty Zaru Tindall, Williamova kamaráda Olivera Bakera, rodinné přátele Hugha Grosvenora a Williama van Cutsema, poradce a bývalého tajemníka prince Williama Jamieho Lowthera-Pinkertona, letitou kamarádku Williama a Kate Emílii Jardine-Paterson a blízkou přítelkyni princezny Diany Julii Samuel.

Ve dvou letech módní ikonou

Fanoušci královské rodiny obdivují Georgovy outfity a nezřídka podobně oblékají i své vlastní děti. Malý princ je natolik šik, že jej pánský módní magazín GQ zařadil už roku 2015 mezi padesátku nejlépe oblékaných Britů a podobné pocty se mu dostalo i od časopisu Tatler.

K princovým neoblíbenějším značkám patří Ralph Lauren Kids a Burberry.

George miluje tanec

Princ William v rozhovoru pro BBC přiznal, že George je nadšený tanečník. „Tancuje velmi dobře, miluje to. Stejně jako kdysi moje máma,“ poukázal William na podobnost svého syna se zesnulou princeznou Dianou.

Vymyslel královně originální přezdívku

Ač svět oslovuje královnu Alžbětu II. nejhonosnějšími tituly, malý George pro ni vymyslel své vlastní jméno. Když mu bylo dva a půl, začal prababičce říkat gan-gan,“ přiznala Kate v televizním rozhovoru u příležitosti královniných 90. narozenin.

George býval darebák

Ještě než dospěl v mladého muže, dělal George na veřejnosti často legrační až drzé obličeje. „Řeknu to takhle, on je tak trochu darebák. Občas mi připomíná mého bratra Harryho nebo mě, když jsem byl mladší,“ svěřil se William televizní stanici CNN.

Princezna Charlotte: Nejsledovanější slečna Británie má ostrý jazýček a miluje syrový hrášek
Mohlo by Vás zajímat:

Princezna Charlotte: Nejsledovanější slečna Británie má ostrý jazýček a miluje syrový hrášek

Miluje letadla

Jestli něco drzého George přimělo před lety sekat latinu, pak slib, že se půjdou s tátou podívat na letadla. Ty totiž malý princ přímo zbožňuje! Dokázal to ostatně už roku 2016, kdy měl možnost si poprvé sednout do kokpitu stíhačky RAF. „Mami, mohu letěl stíhačkou?“ ptal se už tehdy Kate. „Teď ne,“ odpověděl William.

Má slabost pro bouřky

George se už nyní projevuje jako správný statečný princ, kterého jen tak něco nerozhodí. Dokonce ani hromobití. George má bouřky rád, takže o nich vím všechno,“ ozřejmila Kate.

Mimořádný vztah s tátou

Zatímco jiné děti obdivují fiktivní superhrdiny, George má toho svého na dosah ruky. Jeho idolem je totiž William. George se mu nejen velmi podobá fyzicky, ale často volí i podobné oblečení a nejšťastnější je, když s tátou vyrazí na nějakou akci. Ať už jde o zmíněnou návštěvu letiště, nebo třeba finále fotbalového Eura, kde malý George ve stejném obleku jako Will horlivě fandil anglickému týmu.

Zdroje informací:
hellomagazine.com
dailymail.co.uk

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články