Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

Výchova princátek podle Kate Middleton: Mají omezené kapesné a přísná pravidla, na co se mohou dívat v televizi

Výchova princátek podle Kate Middleton: Mají omezené kapesné a přísná pravidla, na co se mohou dívat v televizi
Zdroj: Showpix
+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Na jedné straně přísná pravidla královské rodiny, na straně druhé pěstování zeleniny, vlastní kapesné a pravidelné sledování Prasátka Peppa. Takto vévodkyně Kate (39) vychovává budoucího britského krále a jeho dva sourozence.

Tereza Švandová 9. května 2021

Ač k ní mnozí vzhlíží jako k nedostižné modle, manželka prince Williama (38) je až překvapivě normální máma. A to to zdaleka nemá tak jednoduché jako my, obyčejní smrtelníci.

Jako od členky jedné z nejsledovanějších a nejbohatších rodin světa se od ní očekává jistý respekt ke královským tradicím. Ty Kate pečlivě dodržuje. Její děti – princ George (7), princezna Charlotte (6) a princ Louis (3) – jsou na veřejnosti (téměř) vždy jako ze škatulky, mají vybrané chování a kluci podle etikety nosí výhradně krátké kalhoty. Ty dlouhé jsou mužům z vyšší společnosti zapovězeny až do devátého roku života.

Brzy se ale také ukázalo, že Kate i William mají vlastní hlavu a hlavně vlastní představu, jak své děti vychovávat. A tato představa je až překvapivě moderní a hlavně lidská.

Vlastní kapesné

Není žádným tajemstvím, že minimálně dvě nejstarší děti dostávají vlastní kapesné, se kterým se učí hospodařit. Rodinka to ostatně potvrdila při nedávných nákupech v Londýně. „Kate s dětmi zavítala do jednoho z mých obchodů. George a Charlotte dostali jasné instrukce, kolik smějí utratit, a svůj nákup platili z kapesného,“ ozřejmila na Twitteru majitelka obchodu Alexa.

Pobyt venku

Kate také trvá na tom, aby děti trávily co nejvíc času venku a dokázaly se radovat z obyčejných věcí. „Jsme venku, co nejčastěji to jde, na to jsem opravdu pes,“ svěřila se Kate v pořadu Happy Baby Happy Mum. Ve vánočním speciálu televizní stanice ITV pak přiznala, že si s dětmi založili vlastní zeleninovou zahrádku. „Pěstujeme mrkev, fazole a červenou řepu, což je takový náš favorit. Zvlášť Louis ji naprosto miluje. Pobyt venku je pro děti obrovská škola. Ať už se v něčem rýpou, běhají nebo skáčou přes kameny,“ směje se vévodkyně z Cambridge.

William a Kate poděkovali za deset let podpory a ukázali dojemné rodinné video
Mohlo by Vás zajímat:

William a Kate poděkovali za deset let podpory a ukázali dojemné rodinné video

Knihy o rodičovství

Kate se také nikdy netajila tím, že v úzkých sahá po knihách s radami pro rodiče. A to vzdor tomu, že má po ruce nejen chůvu, ale i vlastní rodiče, kteří se vnoučatům hodně věnují. „Jako matka jsem zpočátku byla hodně naivní. Vůbec jsem netušila, jak zásadní jsou pro člověka první roky života,“ svěřila se Kate na konferenci o duševním zdraví a vzdělání. I proto se po narození prince George rozhodla studovat hlavně knížky související s výchovou dětí v prvních třech letech života.

Omezené sledování televize

Být členem královské rodiny přináší nesporné výhody, William a Kate se přesto snaží, aby děti neztratily kontakt s běžným životem. A mají nastavená dost přísná pravidla, co se týče trávení času u televize. Když už k obrazovce usednou, nejčastěji podle Williama sledují Prasátko Peppa nebo Požárníka Sama. Zvlášť velkým fanouškem těchto seriálů je George. „Musíme s Kate předstírat, že se také díváme a strašně nás to zajímá, jinak se na nás naštve,“ zavtipkoval druhý následník trůnu v rozhovoru pro Radio 1.

Princ William a Kate zveřejnili fotky k 10. výročí svatby, jen zásnubní prsten má cenu přes 8 milionů
Mohlo by Vás zajímat:

Princ William a Kate zveřejnili fotky k 10. výročí svatby, jen zásnubní prsten má cenu přes 8 milionů

Smysl pro humor a nadhled

Ač v některých záležitostech je Kate přísná, nad další se umí povznést. Ostatně to dokázala na charitativní regatě v roce 2019, kde rozverná princeznička Charlotte vyplázla na přihlížející jazyk. Místo toho, aby vévodkyně dceru vyplísnila, rozesmála se na celé kolo, čímž vzbudila u svých fanoušků nemalé sympatie.

Ty si ostatně získala už dávno tím, jak se svými dětmi vždy hovoří z očí do očí. Jakmile na ni některá z ratolestí promluví, vždy k ní podřepne nebo se alespoň sehne, čímž jí dá najevo, že ji bere jako parťáka a nechce se nad její problémy povyšovat.

S Charlotte to ale evidentně nebude mít jednoduché. Jak u příležitosti jejích šestých narozenin uvedl princ William, má už teď všechny na háku. „Pořád tvrdí, že je jí šestnáct, a tak si může dělat, co chce,“ prozradil.

10 let od královské svatby století: Stamiliony tekly proudem a Kate navlékla snubák plný tradic a tajemství
Mohlo by Vás zajímat:

10 let od královské svatby století: Stamiliony tekly proudem a Kate navlékla snubák plný tradic a tajemství

Nepořádek v kuchyni

Charlotte i George se jako asi všechny děti strašně rádi motají v kuchyni a vaří. „Nadělají přitom vždycky hrozný nepořádek,“ postěžovala si naoko Kate. Nejraději prý pečou pizzu. Samozřejmě sami, takže si asi umíte představit, jak to pak v kuchyni vypadá…

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články