Dolly Oesterreich: Svého milence schovávala na půdě. Kromě milování s ní vařil ve vaně kořalku a pomáhal jí s úklidem

Dolly Oesterreich: Milence si tajně nastěhovala na půdu. Kromě milování s ní vařil ve vaně kořalku
Zdroj: Wikimedia Commons/Los Angeles Times photographic archive, Public domain

Walburga "Dolly" Oesterreich byla žena v domácnosti, jejímž mužem byl majitel továrny na zástěry Fred. V podnikání se mu dařilo, nemohla mu tak vyčítat, že ji po materiální stránce nezajistil. Měla ale také jiné potřeby a nudila se. Vždyť jí bylo něco lehce přes třicet. Jenomže Fred byl každý večer opilý nebo příliš unavený...

Kamil Šivák
Kamil Šivák 31. 05. 2024 16:00

Jednoho podzimního dne roku 1913 Dolly zjistila, že jí nefunguje šicí stroj. Zavolala tak Fredovi do práce, aby sehnal opraváře. O pár hodin později se před jejími dveřmi objevil sedmnáctiletý Otto Sanhuber. Byl to Fredův zaměstnanec.

Počátek bizarního vztahu

Dolly mladíkovi otevřela jen v županu a punčochách. To mu ale stačilo na to, aby s ní začal deset let trvající bizarní sexuální vztah. Zpočátku se scházeli po hotelech, poté se ale raději oddávali radovánkám přímo v domě Oesterreichových. Jenomže zvědaví sousedé se začali ptát, proč se tam tak často objevuje tento neznámý mladík.

Dolly tak napadlo, že by se mohl její milenec ubytovat v podkroví domu. Otto souhlasil. Opustil zaměstnání a nastěhoval se k ní na půdu. Neměl žádnou rodinu, a tak tam trávil většinu času. Jelikož ale mohl dolů slézt až ráno, když nic netušící manžel Fred odešel do práce, psal Otto po nocích fantaskní příběhy, u kterých snil, že je jednou vydá. Ve dne se pak miloval s Dolly a pomáhal jí ve vaně vařit kořalku. Po pěti letech ale Fred své ženě řekl, že by měli dům prodat a odstěhovat se do Los Angeles. A to byl problém...

Dolly Oesterreich si uměla poradit

Dolly se samozřejmě nehodlala milence zbavit. Vždyť jí pomáhal i s domácími pracemi. A tak svému muži řekla, že se o výběr domu postará sama. Do oka jí padl jeden s podkrovím a výhledem na Sunset Boulevard. Na další čtyři roky byl klid. Jenomže pak nastalo osudné datum 22. srpna 1922, kdy Otto uslyšel, že se Dolly s Fredem velmi hádají. Vtrhl do místnosti a tasil pistole. Jakmile Fred poznal, že jde o jeho bývalého zaměstnance, zuřivě se na něho vrhl. Padly výstřely. Manžel Fred byl mrtvý.

Co teď? Otto zamkl Dolly do skříně, pak utekl zpět na půdu. Když dorazila policie, kterou zavolali sousedé, Dolly měla alibi a připravenou historku. Lupič zastřelil jejího manžela, vzal nějaké cennosti, zavřel ji ve skříni a utekl. Strážníkům se sice na tom něco nezdálo, ale nechali ženu jít.

Nyní jako vdova se přestěhovala do nového domu. Teď mohla začít žít s Ottou otevřeně. Jednoduše by řekla, že si našla nového partnera. To se ale nestalo. Milenec se opět usadil v podkroví. Alespoň, že se mu podařilo prodat několik příběhů, za které si koupil psací stroj. Dolly si mezitím našla "oficiálního" partnera, právníka Hermana S. Shapira... a dalšího milence Roye Klumba, který jí pomohl zbavit se zbraní. Pak ho odkopla.

Pomsta zhrzeného manžela

Klumb šel po rozchodu ihned na policii a ukázal jim, kde schoval obě pistole. Dolly byla vzata do vazby. Tam svému novému muži řekla o Ottovi. Prý stačí zaklepat na strop skříně v ložnici, to bude vědět, že může vyjít ven. Shapiro se nestačil divit, když mu její milenec začal vyprávět o jejich vztahu.

Zachoval ale klidnou hlavu. Řekl mu, ať se ztratí. Poté za Dolly zaplatil kauci a postaral se o to, aby byla stažena všechna obvinění. O sedm let později byl ale pohádky konec a právník policii vyklopil pravdu. Dolly opět putovala za mříže, tentokrát ale i s Ottou. Byl obviněn i přesto, že ho tato žena prakticky zotročila. Celý případ vešel ve známost pod přezdívkou Batman, neboť podkroví, kde muž žil, připomínalo jeskyni. Odešel ale jako svobodný muž. Zjistilo se, že je zločin promlčen. I Dolly mohla odejít. Obvinění ze spiknutí bylo staženo v roce 1936. Zemřela v roce 1961 ve věku 80 let. Snad v té době navázala lepší vztahy...

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Dolly Oesterreich
Allthatsinteresting.com: The Story Of Dolly Oesterreich - The Woman Who Kept Her Secret Lover In The Attic For Years

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články