Džíny jako soudek: Trendy barell jeans sází na nepřehlédnutelně oblé linie a jednoduchost

Kontroverzní a trendy barrel jeans: Sází na nepřehlédnutelně oblé linie a jednoduchost
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Barrel jeans ve své esenciální podobě. To je model luxusní značky Alaïa. Do detailu ale předvádí, jak dovedou být tyto džíny elegantní. (1 270 dolarů)V sněhobílém provedení nemají oblé džíny, kterým mnozí zazlívají deformaci našich končetin, stylovou konkurenci. (Ganni, 4 990 Kč)Neformální model v tmavším provedení nabízí ve střihu barrel značka Pepe Jeans  za 1 390 Kč.Tmavé kalhoty s výrazně zúženou nohavicí od značky Big Star stojí 2 200 Kč.+ 15 fotek+ 16 fotek

Zamávejte na čas skinny a slimfit střihům. Nosí se široké nohavice. S nejnovějším trendem v podobě tzv. barrel jeans ale nezůstane jen u jednoduché prostorné siluety. Kontroverzní novinka rozděluje svět fanoušků denimu na dva nesmiřitelné tábory. Ke kterému se přikloníte?

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 24. 02. 2024 09:00

Jejich tvar je na první pohled neobvyklý. Název odvozený od soudkovité nádoby není daleko od pravdy. Nohavice barrel jeans se totiž nápadně rozšiřují až přibližně ke kolenům, směrem ke kotníkům ale opět vrací linii nohavic do užší kategorie.


Kontroverzní střih buď milujete, nebo nesnášíte

Kousky z pevného denimu nebo pytlovitě se rozšiřující kalhoty z odlehčených látek. Variant, na které při hledání ideálních soudkovitých nohavic narazíte, je poměrně dost. Všechny ale více či méně sklízí vlnu kritiky od odpůrců jakýchkoliv odklonů od klasiky. A to je nejspíš hlavní důvod, proč si tyto rozporuplné džíny pomalu ale jistě budují seriózní pozici mezi současnými trendy střihy. Jejich cílem je jednoduše zaujmout.

Kapsy a nabíraný pas? Ne, barrel jeans jsou minimalistické

Možná se nabízí jejich srovnání s dalším diskutovaným střihem, tzv. mom jeans, které do svého elegantního a formálního šatníku také zařadíte jen stěží. Barrel jeans ale narozdíl od těch “po mamince” oplývají mnohem jednodušší siluetou, kterou ozvláštňuje jen výrazné rozšíření bez nabírání v pase a dalších zdobných prvků.

Zpracování barrel jeans nesluší ani modely nazývané cargo, tedy kalhoty s nakládanými kapsami, které by jejich objem zbytečně ještě zvýraznily. Principem jejich kouzla je právě minimalistická zaoblená linie, díky které se dají dobře kombinovat třeba i s formálnějšími prvky šatníku.

Do kanceláře v "soudkách" vstup povolen. Když víte jak na to...

Pokud je považujete za ryze ležérní střih, zbystřete. Tyhle džíny můžete s přehledem obléci i do kanceláře. Módní inspirace nabízí třeba vyvedený styling s elegantním sakem a jehlovými podpatky, který je pro klidný pracovní den bez formálních povinností jako stvořený.

Příklady a inspiraci letošní horké novinky denimové módy "barrel jeans" najdete v galerii.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články