Eva (41): Ke kulatinám mě manžel pozval do luxusní restaurace. Místo dárku jsem ale dostala rozvodové papíry

Příběhy nešťastné lásky: Ke kulatinám mě manžel pozval do luxusní restaurace. Místo dárku jsem ale dostala rozvodové papíry
Zdroj: Freepik

Rozvod! Kdo by neznal stejnojmennou písničku, kterou zpívá Hana Hegerová. Je v ní cítit nostalgie, ale i pořádný kus hořkosti. Rozhodně to není nic příjemného, i když se na něm obě strany domluví. A ještě horší je, když se nedomluví či je jeden z manželů událostmi nepříjemně překvapen.

Šárka Schmidtová
Šárka Schmidtová 16. 04. 2024 10:00

Když se tak podívám kolem sebe, v dnešní době se lidé rozcházejí jak na běžícím pásu. Svatba už není tak běžná jako dřív, protože zavřít za sebou dveře a jít je „bez papíru“ náramně jednoduché. Být opuštěna milovaným člověkem bolí stejně, ať jde o rozvod nebo rozchod, ale já v koutku duše cítím, že rozvod je definitivnější konec.

S manželem jsme se začali odcizovat

Když se to stalo u nás, byli jsme s manželem přes dvacet let. Brali jsme se mladí a záhy se nám narodil syn, který je už plnoletý. Studuje mimo naše bydliště, takže pobývá na privátě a doma se objevuje jednou za dva týdny.

Možná, že i to přispělo k našemu, mému a manželovu, odcizení, protože rodina se začala pomalu drolit a nezdálo se mi, že by to manželovi nějak vadilo. Ve firmě zůstával dlouho do večera, zmizely společné večeře, o víkendu se víc věnoval svým koníčkům než mně. Ale já si ničeho nevšimla. Přitom se ze společného soužití stala rutina.

Manžel přišel s tím, že se chce rozvést

A pak se to stalo. Jednoho dne za mnou přišel a povídá: „Chci se rozvést.“ Vyrazilo mi to dech, vůbec se mi to nelíbilo a nevěděla jsem, jak se zachovat. Nenapadlo mě informovat se o tom, jak rozvodová řízení vlastně probíhají, takže jsem podlehla jeho naléhání a zašla s ním k právníkovi.

Předpokládala jsem, že si tam tak nějak popovídáme a pak se uvidí. Když ovšem na to „popovídání“ došlo, v uších mi hučelo a neviděla jsem přes slzy před sebe. A tak jsem podepsala nějaké papíry, které mi manžel přistrčil, a vypotácela se ze dveří. A život šel dál. Koexistovali jsme vedle sebe, o rozvodu se přestalo mluvit a já si myslela, že se vše urovnalo.

Ke kulatinám jsem dostala šokující dárek

Za pár týdnů jsem měla kulaté narozeniny, které navíc žádné ženě na sebevědomí nepřidají. Překvapilo mě, když mi manžel během dne zavolal a pozval mě na večeři do luxusní restaurace. Dala jsem si pořádně záležet na tom, abych byla krásná a žádoucí; doufala jsem, že třeba večer skončím v jeho objetí.

Manžel přišel s nádhernou kyticí, celý večer se choval galantně, o rozvodu nepadlo ani slovo. A pak tajemně pronesl: „Mám pro tebe dárek.“ Vyndal obálku a s významným pohledem mi ji podával. „Dovolená?“ pomyslela jsem si a nedočkavě ji roztrhla. Jaký byl můj šok, když jsem v ní našla úřední papír nadepsaný: Rozhodnutí o rozvedení manželství.

Pochopila jsem, že díky naší předmanželské smlouvě a tomu, že syn už je plnoletý, stačil nějaký ten podpis a bylo vymalováno. A jak to bylo dál? Ještě pár měsíců trvalo, než se manžel odstěhoval a než jsem se já vzpamatovala z jeho podivného dárku.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na ​redakce@lifee.cz.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články