Františka (35): Jsem natolik výjimečná, že k sobě nemůžu najít partnerku. Přistihla jsem se proto při bizarní myšlence

Příběhy o životě: Jsem natolik výjimečná, že k sobě nemůžu najít partnerku. Přistihla jsem se proto při bizarní myšlence
Zdroj: Unsplash

Každý z nás má v komunikaci s druhými nějakou disharmonii. Jde o běžný jev, který postihuje nejen kamarády nebo kolegy, ale třeba i manžele. Každý je originál. V případě Františky ovšem originalita zašla až tak daleko, že uvažuje o symbolickém svazku sama se sebou.

Michaela Karásková
Michaela Karásková 08. 06. 2024 11:30

Když se rozhlížím například v dopravních prostředcích, nepřijde mi, že bych mezi směsí všelijak ustrojených a leckdy podivně vypadajících lidí byla něco extra. Mám stejně jako oni jeden nos, dvě uši, dvě nohy… Přesto jsem už od dětství jiná a s lidmi nacházím řeč jen obtížně. Nejsem nafoukaná ani povrchní, a pokud by někomu vyhovovalo skákat ulicí po jedné noze nebo mít super výstřední šaty, nekritizovala bych ho. Ani v duchu a už vůbec ne nahlas.

Jsem na holky a baví mě móda

Podle psycholožky jsem velkorysá. Různá přátelství či dokonce milostné vztahy bych tudíž měla navazovat snadno. Jenže ne. Už od základky si s nikým nerozumím. V první třídě bavily holky panenky, zatímco já sledovala akční příběhy. S kluky jsem shodnou řeč také nenašla, protože mě bavilo rozebírat u jednotlivých hrdinů vzhled, je zase, jaké ty postavy mají auta či letadla. Od páté třídy už holky neuměly nic jiného než žvanit o klucích a já byla znovu vedle, protože se mi líbily holky.

Kdo by si ale myslel, že jsem vyrostla jen v lesbičku s chlapeckými zájmy, nemohl by se mýlit víc. Akční hrdinové mi sice zůstali, ale už v devítce mě začala bavit móda, líčení a já najednou chtěla vypadat a žít přesně tak, jak v mých představách vypadal sen o dokonalé budoucí partnerce. Tzn. dáma, jak má být, za všech okolností upravená, na vysokých podpatcích a v krásných šatech…

Snila jsem, že takovou jednou potkám, celé roky tomu věřila, ale zatím ji nalézala jen doma v zrcadle. Sen vypadat dle vlastních představ byl tedy splněn, ale protějšek jsem pořád nenacházela. Ve společnosti klasických lesbiček jsem si připadala nesvá, podobně jako mezi heterosexuálními kolegyněmi z práce. S těmi mě sice pojila móda, ale jak došlo na chlapy, sex, nové gauče a děti, okamžitě jsem mizela. Nic z toho nebyl můj šálek čaje. Nežila jsem jako druzí a jen stále více cítila, jak má odlišnost vyplouvá na povrch.

Zjistila jsem, že je mi nejlépe samotné

Osamělé večery jsem už od střední vyplňovala různě. Nejprve s depresí, že mě nikdo nechce, jenže pak mi došlo, že to já nechtěla ty, kteří se mi nabízeli. V drtivé většině chlapy, a když už ženy, pak opět silně chlapecké typy… Než dělat kompromisy, zůstávala jsem raději single a žila vlastním světem. Dávala si cíle, měla koníčky - vše bez zásahů přátel nebo partnerky…

Jak roky plynuly, zjistila jsem, že samota má celou řadu výhod. Chodím spát, kdy chci, jím, co chci, doma mám věci, kde chci, a utrácím, jak chci… Nikdo mě neovlivňuje. A ano, dokonce i autoerotika má svůj půvab. Nehrozí při ní trapasy, hádky, ale ani nechtěné těhotenství nebo pohlavně přenosné choroby.

Zkrátka, jaký si svět udělám, takový je, a jistota, kterou zmíněný styl života skýtá, mě baví. Dokonce tak, že nyní už bych s někým bydlet nebo něco sdílet jen proto, že jsem single, nesnesla. Ne! A protože jsem v rámci možností opravdu spokojená, začala jsem přemýšlet, zda neuzavřít „svazek sama se sebou“. Ne proto, že bych v něco takového snad věřila, ale čistě jen jako ukázku, že lidé nutně v páru žít nemusí a nemusí ani omezovat vlastní zájmy jen kvůli okolí.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články